25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Opožděný sběr třešní — Opožděný sběr jahod — Opožděná úroda — Výstava fotek ČT — Modulová kavárna v Blansku — Opatření proti covidu-19 — Parkování ve vnitroblocích — Návrat Slovanské epopeje — Otrava Bečvy — Americký armádní konvoj — Premiéra Bohémy

Části dílu

00:30
Opožděný sběr třešní
  Na jižní Moravě začal sběr třešní. Na pulty prodejců se tyto plody dostávají výrazně později než loni - kvůli chladnému jaru. Lidé musí taky počítat s tím, že jejich cena poroste. Třešní je totiž míň.
  03:25
  Opožděný sběr jahod
   Se zpožděním začal na některých místech jižní Moravy taky samosběr jahod. Zájem lidí je - podle majitelů jahodáren - velký, cena za kilo se pohybuje mezi šedesáti a osmdesáti korunami.
   05:07
   Opožděná úroda
    Rozhovor s fenoložkou Lenkou Bartošovou z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.
    08:32
    Výstava fotek ČT
     Zákulisí zpravodajství, dokumentární tvorby nebo archivní snímky z období počátku televizního vysílání z brněnského studia České - tehdy Československé - televize. 150 fotografií si můžou ode dneška prohlédnout lidé na náměstí Svobody v Brně. Jde o připomínku 60ti let fungování studia. Svůj první pořad - Sedmikrásky nad Brnem - začalo vysílat 6. července 1961.
     09:36
     Modulová kavárna v Blansku
      V centru Blanska je ode dneška - místo hotelu Dukla - na Náměstí Republiky tak zvaná modulová kavárna. Stavba za šest a půl milionu korun je mobilní - v případě potřeby se dá přemístit. Zatím ale vyplní prostor po zbourané dominantě ve středu města.
      10:19
      Opatření proti covidu-19
       Nošením ochrany dýchacích cest při výuce ve školách ve třech krajích se zabývala dnešní vláda. Kromě Jihočeského a Libereckého je aktuálně musí mít i žáci v kraji Zlínském.
       12:20
       Parkování ve vnitroblocích
        Pravidla vjezdu v devíti vnitro-blocích v Brně se ode dneška změnila. Nově tam můžou jen auta s oprávněním. 200 korun bude stát rezidenty a abonenty. Opatření má zamezit ostatním řidičům, aby ve vnitroblocích parkovali.
        14:38
        Návrat Slovanské epopeje
         Slovanská epopej Alfonse Muchy se vrátí na zámek v Moravském Krumlově. Smlouvu o zápůjčce díla schválilo dnes vedení Prahy, zastupitelstvo hlavního města má toto doporučení definitivně schválit ve čtvrtek.
         17:08
         Otrava Bečvy
          Problémy při řešení loňské havárie na řece Bečvě způsobila - podle ombudsmana - nejasná právní úprava. Hlavně to, že současný vodní zákon nedostačuje v oblasti ohlašování havárií. Některé z úřadů tak nedostaly včas potřebné informace.
          19:19
          Americký armádní konvoj
           Českem znovu projíždí konvoj americké vojenské techniky. První část projela po dálnici D2 a D1 v noci na dnešek. Americká armáda se přes naše území vrací z aliančního cvičení v Maďarsku.
           21:43
           Premiéra Bohémy
            Premiéra těsně před divadelními prázdninami. Lidé se do hledisť vrátili jen na chvíli, brněnské Národní divadlo pro ně přesto ještě před létem připravilo velkolepou podívanou - výpravnou operu LA BOEM Giacoma Pucciniho. O bohémském prostředí Paříže 19. století.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám