25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Speciální koncert jako poděkování

Obsah dílu

Podpora psycho-sociálních konzultantů — Pomoc zdravotníkům — Speciální koncert jako poděkování — Obnova barokních desek — NSS uznal zavření škol za nezákonné — Přemnožené nutrie — Reinfekce covidu-19 — Přípravy na letní tábory — Velký městský okruh — Nová letní scéna v Brně

Části dílu

00:23
Podpora psycho-sociálních konzultantů
  Zdravotníci a lékaři na jednotkách intenzivní péče. Při největším náporu pacientů s covidem-19 se setkávali s lidmi ve velmi vážném stavu a se smrtí, jako nikdy dřív. Řada z nich začíná pociťovat psychické problémy.
  03:51
  Pomoc zdravotníkům
   Hostem vysílání je Ivo Procházka, předseda Sdružení praktických lékařů pro Jihomoravský kraj.
   07:12
   Speciální koncert jako poděkování
    Vzpruhou pro zdravotníky je i poděkování. Těm v uhersko-hradišťské nemocnici se ho dnes dostalo od pacientů i hudebníků, kteří personálu věnovali speciální koncert.
    09:41
    Obnova barokních desek
     Restaurátoři dokončili obnovu barokních fresek v sále Rady města Brna na Nové radnici. Ten už dva roky odborníci rekonstruují. Nástěnné malby pochází z 30. let 18. století.
     10:31
     NSS uznal zavření škol za nezákonné
      Plošné uzavření mateřských a základních škol letos v dubnu bylo nezákonné. Dnes o tom rozhodl Nejvyšší správní soud. Podle něj chyběla pro takový postup opora v zákoně.
      11:35
      Přemnožené nutrie
       V Kuřimi se přemnožily nutrie. Lidé jim nosí zbytky jídel, potrava pak ale láká i potkany. Vedení města proto zakázalo jejich krmení, hrozí za to pokuta. Nutrie nepatří mezi původní druhy zvířat v tuzemsku.
       13:49
       Reinfekce covidu-19
        I po první dávce očkování proti covidu se člověk může nakazit - i když je to jen málo pravděpodobné. Vyplývá to z dat - námi oslovených nemocnic - v Jihomoravském kraji.
        16:26
        Přípravy na letní tábory
         Přípravy na letní tábory ve Zlínském kraji vrcholí. Stejně jako vloni na ně mají pořadatelé podstatně kratší dobu než v letech před epidemiií.
         19:19
         Velký městský okruh
          Stavba části velkého městského okruhu na Tomkově náměstí v Brně začne 23. června. Zástupci Ředitelství silnic a dálnic podepsali smlouvu se sdružením firem, které úsek - za víc než dvě miliardy korun - vybuduje.
          21:33
          Nová letní scéna v Brně
           Nová letní divadelní scéna se tento týden otevřela v Brně - prostor s kapacitou až 200 míst najdou lidé mezi Tyršovým sadem a stadionem Sokola Brno I. Platforma provozovaná divadlem Buranteatr je určená nezávislým umělcům a souborům.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           19. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž26 minut

           Události v regionech

           Zavlažování pitnou vodou — Napouštění rybníku — Připomínka obětí romského holokaustu — Stavba sportovní haly — Zájem o očkování proti encefalitidě — Ohrožená dotace na rekonstrukci — Konec obuvnického oboru — 54 let od okupace vojsky Varšavské smlouvy — Převoz Věstonické venuše

           18. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           17. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

           16. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

           15. 8. 2022 na ČT1
           Stopáž25 minut

           Události v regionech

           20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

           12. 8. 2022 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám