25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Přípravy na rozvolnění — Přípravy na rozvolnění — Přípravy na rozvolnění — Zásah strážníků — Oprava presbytáře — Následky počasí — Opravy božích muk — Výročí Muzea romské kultury

Části dílu

00:29
Přípravy na rozvolnění
  Nejistota ve Zlínském kraji trvá. Ministerstvo zdravotnictví si kvůli nepříznivé situaci v nemocnicích nepřeje v kraji rozvolnit opatření.
  02:40
  Přípravy na rozvolnění
   Živý vstup hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše.
   07:46
   Přípravy na rozvolnění
    Zatímco Zlínský kraj čeká na rozhodnutí hejtmanství, v Jihomoravském se už obchodníci připravují na pondělní otevření. Jde třeba o obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví nebo prádelny a čistírny.
    12:00
    Zásah strážníků
     Strážníci v Uherském Hradišti neporušili zákon, když zakročili proti muži bez respirátoru v přítomnosti jeho tříletého syna. Takový je závěr Policie ČR, která březnový zásah prověřovala.
     14:09
     Oprava presbytáře
      Dnes naposled mohli lidé vidět stávající kamenný oltář v katedrále svatého Petra a Pavla v Brně. Po ranní mši ho dělníci začali rozebírat. Svatostánek dostane po 37 letech nový obětní stůl i další prvky - třeba ambon, svícny nebo procesní kříž.
      16:49
      Následky počasí
       Mrazy z posledních dní komplikují práci jihomoravským zemědělcům. Třeba v Bulharech na Břeclavsku musí o několik dní odložit sadbu některých plodin.
       20:09
       Opravy božích muk
        Boží muka ze Štěpánovic na Brněnsku procházejí opravou. Pak čeká kulturní památku stěhování - musí ustoupit rozšíření silnice.
        21:36
        Výročí Muzea romské kultury
         Třicet let od svého vzniku si dnes připomíná Muzeum romské kultury. Brněnská instituce dokumentuje kulturu Romů a Sintů, spravuje taky památník romského holokaustu v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám