25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Kraj podpoří dotační výzvy — Opatření proti suchu — Divadlo propustí herce — Kůrovec na ústupu — Mutace koronaviru — Kapacity nemocnic ve Zlínském kraji — Sběr medvědího česneku — Premiéra opery v přímém přenosu

Části dílu

00:30
Kraj podpoří dotační výzvy
  Vláhy je sice teď - po zimě - dost, řešení potíží se suchem ale na jižní Moravě pokračuje. Krajští radní podpoří v prvním kole dotační výzvy projekty na zadržování vody v krajině třinácti miliony.
  04:08
  Opatření proti suchu
   Od kraje ale nečerpají jen obce nebo města. O příspěvky na menší projekty se hlásí se svými nápady i jednotlivci. O tom teď víc s Vílemem Jurkem.
   09:03
   Divadlo propustí herce
    Koronavirová krize dolehla na Slovácké divadlo v Uherském Hradišti - k prvnímu červnu opustí soubor sedm herců. Od příští sezony se taky o třetinu sníží počet premiér.
    11:58
    Kůrovec na ústupu
     Kůrovcová kalamita na Vysočině mírně ustupuje. Objem těžby už se ustálil. Celorepublikově je to zhruba třicet milionů kubíků za loňský rok.
     14:17
     Mutace koronaviru
      Brněnská laboratoř objevila novou dosud nepopsanou mutaci koronaviru ze vzorku muže, který se testoval v Brně. O objevu včera Česká televize informovala.
      17:04
      Kapacity nemocnic ve Zlínském kraji
       A u epidemie ještě zůstaneme. Ve Zlínském kraji už několik dní rostou počty hospitalizovaných. Přitom v počtu nově nakažených region dlouhodobě patří k těm nejmíň zasaženým v zemi.
       20:28
       Sběr medvědího česneku
        Začala sezóna medvědího česneku. Rostlině s aromatickými listy se daří v lužních lesích. Hojně roste kolem Břeclavi, dá se ale najít i na řadě dalších míst jihu a východu Moravy.
        22:17
        Premiéra opery v přímém přenosu
         Premiéru opery Evžen Oněgin dnes uvidí diváci České televize v přímém přenosu. Vysílání z brněnského Janáčkova divadla na program ČT Art začne 15 minut po dvacáté hodině.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám