25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nošení respirátorů — Nošení respirátorů — Vznikající firmy — Klinické studie — Systém při třídení sazenic — Archeologické nálezy v Břeclavi — Nastudování dramatu Doktorka

Části dílu

00:35
Nošení respirátorů
  S nepochopením ze strany okolí se často setkávají lidé, kteří nemůžou nosit respirátory. Výjimka ministerstva zdravotnictví platí mimo jiné pro mentálně hendikepované a autisty, kteří ochranu dýchacích cest špatně snášejí.
  03:52
  Nošení respirátorů
   Na respirátory si stěžují i někteří lidé mimo zmíněné skupiny. Přesto jsou podle lékařů - při správném zacházení - důležitou ochranou proti šíření virů.
   08:29
   Vznikající firmy
    I v období probíhající epidemie covidu-19 věnují lidé energii a peníze do startu nového podnikání. Potvrzují to třeba data Jihomoravského inovačního centra, které začínající podnikatele podporuje.
    11:00
    Klinické studie
     Ověřit účinnost a bezpečnost nových léčiv na rakovinu tlustého střeva, ledvin, plic a dalších druhů onkologických onemocnění. To je cílem klinických studií. V Masarykově onkologickém ústavu každoročně otevírají na 35 nových.
     13:31
     Systém při třídení sazenic
      Inteligentní systém pro pokročilé třídění sazenic stromů pomáhá zaměstnancům lesní školky v Cetkovicích na Blanensku. Jako první v republice tak nahradili ruční práci moderním mechanismem.
      19:30
      Archeologické nálezy v Břeclavi
       Pozůstatky hradeb z jedenáctého století a taky tři kostry. Výběr z archeologických nálezů v areálu břeclavského zámku.
       21:31
       Nastudování dramatu Doktorka
        Až děsivě aktuální drama, kde důležitou roli hraje veřejnost lačnící po senzacích a zkreslených interpretacích. Činohra národního divadla Brno nastudovala v české premiéře drama Doktorka.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám