25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Drobné změny v opatření — Změna životního stylu — Zničené stromy — Opravený kostel ve Vrbici — Národní park Podyjí — Zpestření online výuky — Návrat zimního počasí — Sečteno - rok s covidem

Části dílu

00:31
Drobné změny v opatření
  Od pondělí bude možné chodit na vycházky a sportovat i mimo katastr obce. Hranice okresů ale zůstanou dál uzavřené. K tomu ještě bude nově legální v zastavěné oblasti venku sportovat bez roušky.
  03:22
  Změna životního stylu
   Omezení v době epidemie covidu-19 změnila u mnoha lidí dlouhodobé návyky. Podle průzkumů začali Češi přibírat. Existují ale výjimky. Ukazuje to příběh Josefa Machů z brněnské Líšně.
   08:21
   Zničené stromy
    Smutný konec má příběh stromořadí na Pohoři v Zašové na Vsetínsku. 25 stromů, které motorovou pilou poškodil neznámý pachatel, musely dnes odpoledne k zemi.
    10:21
    Opravený kostel ve Vrbici
     Ještě předloni byl v havarijním stavu, teď je kostel svatého Jiljí ve Vrbici na Břeclavsku opravený. Na obnově se podíleli místní. Náklady pokryla dotace od obce i peníze ze sbírek.
     13:02
     Národní park Podyjí
      Třicet let od vyhlášení zítra oslaví Národní park Podyjí. Území ležící na obou stranách hranice s Rakouskem se za tu dobu změnilo k nepoznání - vznikly tam desítky kilometrů turistických cest.
      15:42
      Zpestření online výuky
       Zpestřit výuku na dálku se snaží učitelé v Žeravicích na Hodonínsku. Začali pořádat online besedy s různými osobnostmi se zajímavým povoláním.
       18:19
       Návrat zimního počasí
        Zítra je první jarní den, dnes se ale lidé z velké části regionu probudili do zasněženého rána. Bílá pokrývka způsobila komplikace na silnicích. Zimní počasí má pokračovat i v dalších dnech.
        20:53
        Sečteno - rok s covidem
         Každý pátek teď Česká televize přináší seriál Sečteno. Napříč regiony mapujeme ekonomické dopady epidemie koronaviru. Tentokrát v Plzeňském kraji.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám