11. prosinec 2020

Obsah dílu

Situace v nemocnicích — Situace v nemocnicích — Veřejné bruslení — Výročí železniční nehody — Otevřená zlínská zoo — Konec Moto GP — Opatření pro horské hotely — Adventní trhy v Kroměříži — Zavřená divadla chystají premiéry

Části dílu

00:28
Situace v nemocnicích
  44 lidí s nemocí covid-19 přijali lékaři za včerejší den a za noc na dnešek do péče v nemocnicích v Jihomoravském kraji. I přesto zařízení pokračují v pozvolném návratu k běžnému provozu.
  02:47
  Situace v nemocnicích
   I přesto, že počet pacientů s Covidem-19 ve fakultní nemocnici klesá, nechává její vedení prostory nemocnice preventivně dezinfikovat. Na starosti to mají jihomoravští hasiči.
   08:01
   Veřejné bruslení
    Možnost poprvé si zabruslit měli dnes lidé v Brně. Ve městě se jim otevřelo hned několik veřejných kluzišť. Letošní sezonu zahájily kvůli vládním opatřením o něco později, než obvykle.
    10:01
    Výročí železniční nehody
     Přesně před 50ti lety došlo na trati Brno – Havlíčkův Brod, u Řikonína, k tragické železniční nehodě. Do vykolejeného nákladního vlaku tam tehdy na mostu narazil dálkový vlak Panonia.
     12:10
     Otevřená zlínská zoo
      Dlouhých osm týdnů musela být kvůli protiepidemickým opatřením uzavřená zlínská zoo. Teď se znovu nadechuje. A navzdory nutným úsporám se chlubí novou zelení a hlavně vzácnými mláďaty.
      14:26
      Konec Moto GP
       tamilionové dluhy, hrozící insolvence a po ní zánik. I taková budoucnost hrozí Spolku pro pořádání Grand Prix České republiky. Jeho členové, tedy město a kraj, teď vyjednávají, co budou muset na základě dříve uzavřených smluv zaplatit.
       16:27
       Opatření pro horské hotely
        Na lyže jen na otočku, ubytování zakázáno. To chce navrhnout ministr zdravotnictví Jan Blatný v případě, že Česko přejde do 4. stupně protiepidemického systému.
        18:40
        Adventní trhy v Kroměříži
         Bez živého kulturního programu, zato s novým slavnostním osvětlením. Odpoledne začaly vánoční trhy v Kroměříži. Mají navodit sváteční atmosféru, zároveň ale respektovat protiepidemická opatření.
         21:35
         Zavřená divadla chystají premiéry
          Komedie Noc bláznů nebo legendární muzikál Jesus Christ Superstar. I když jsou divadla ve Zlínském kraji kvůli proti-epidemickým opatřením stále zavřená, mají napilno.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          14. prosinec 2020

          Přehled dílů

           
          Stopáž26 minut

          26. květen

          Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

          26. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          25. květen

          25. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          24. květen

          Výroba ve Vrběticích — Nová hala v Olomouci — Rozhodnutí Krajského soudu o Bauhausu — Investice Jihomoravské kraje do výzkumu — Následky bouřek — Cena Františka Kriegla — Poplatky za komunální odpad — Kandidáti na ústavní soudce — Končí demolice Prunéřova — Změny u státních zástupců — Oprava varhan ve Křtinách — Vzácné rukopisy v Brně

          24. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          23. květen

          Kontroly antimonopolního úřadu — Ceny potravin — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Referendum rozbouřilo Vysočinu — Digitalizace školství — Odpolední bouřky — Obtěžování nebylo trestným činem — Zdravotnické pomůcky — 100 let Moravské zemské knihovny — Ocenění za tradiční řemesla

          23. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž25 minut

          22. květen

          Zdražování nájmů v Kroměříži — Zdražování nájmů — Změny na ministerstvu školství — Tragická nehoda u Hulína — Otevření koupališť — Poškození kanalizace v Moravské Nové Vsi — Festival Divadelní svět — Ověřování statiky vistué lávky

          22. 5. 2023 na ČT1
          Stopáž26 minut

          19. květen

          Trendy v muzejnictví — Zavřený most na Tomkově náměstí v Brně — Stánky v podchodu pod hlavním nádražím — Přemnožení komáři — Kauza Výchovného ústavu ve Višňovém — Problémy jeskyní v Krasu — Soud s Marianem Kočnerem — Svaz měst a obcí — Zámek v Blansku — Nový přírůstek v muzeu Živá voda

          19. 5. 2023 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám