Příprava na volby – Soudní spor o kvůli zámku v Luhačovicích – Nedostatkové vakcíny na chřipku – MU nesouhlasí se zákazem výuky na VŠ

Obsah dílu

Týden do voleb

Týden zbývá do řádného termínu krajských a senátních voleb. Ty budou letos jiné - kvůli opatřením proti šíření koronaviru. Členové volebních komisí například řeší, jak ověřit totožnost voliče s rouškou. Všudypřítomné budou taky dezinfekce, roušky a rukavi

Týden do voleb

Právě proto, že je velké množství lidí v karanténě nebo v izolaci, bylo třeba vymyslet, jak budou moct odevzdat svůj hlas ve zmiňovaných volbách. Vláda schválila celkem tři způsoby, jak můžou volit a kdy.

Žaloba na Luhačovice

Potomci rodu Serényiů, kteří před třemi lety získali v restituci zámek v Luhačovicích, žalují lázeňské město víc než o 11 milionů korun. Podle nich jde o náhradu škody, kterou Luhačovice způsobily tím, že se o zámek řádně nestaraly a kulturní památka je t

Očkování proti chřipce

Enormní zájem o očkování proti chřipce registrují lékaři po celé zemi - a to kvůli covidu-19. Lidé se chtějí chránit před případným souběhem dvou nemocí. Řada očkovacích center už vyhlásila stop-stav na objednávání.

Spor o prezenční výuku

Rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš vyzval dopisem krajskou hygienickou stanici, aby odvolala zákaz prezenční výuky na vysokých školách. Ten platí od 23. září pro Brno a Brněnsko a taky Hodonínsko.

Volby 2020 – Středočeský kraj

Každý den se ve speciálním předvolebním vysílání věnujeme jednomu kraji – dnes je to Středočeský. Právě ten je dopravně nejvytíženějším regionem v Česku. Vede přes něj víc než 8 tisíc kilometrů krajských silnic a téměř všechny dálniční tahy.

Rok Rafana v Moravské galerii

Víc než rok bude patřit atrium Pražákova paláce v Brně umělecké skupině Rafani. Za tu dobu ho celkem šestkrát promění – ve svých výstavních projektech při tom budou pracovat s různými médii.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD