Proměna brownfieldů. Opravené letní kino Boskovice. Odsouzený za krádež pasty. Doprovodný program Grand Prix v Brně

Obsah dílu

Proměna brownfieldů

Jeden z největších brownfieldů v Brně – areál bývalé Zbrojovky – dnes přivítal prvního nájemce. Do nově dokončené budovy se nastěhovala firma, která se zaměřuje na informační a komunikační technologie.

Proměna brownfieldů

A jak to vypadá, když brownfield začne zase sloužit? V našem regionu je takových příkladů z poslední doby několik. Shrnula je kolegyně Dominika Řebíková.

Výstavba nových skladů

Dvě páteřní dálnice napříč krajem - to je hlavní důvod, který motivuje investory ke stavbě průmyslových hal a skladů na jihu Moravy. Aktuálně v regionu takové budovy rostou na ploše 74ti hektarů. Většinou jde právě o sklady, kde se zboží překládá mezi kam

Opravené letní kino v Boskovicích

Víc než 46 milionů korun stála rozsáhlá rekonstrukce Letního kina v Boskovicích. V několika etapách ho dělníci opravovali od roku 2013. I přesto se ale v sezóně v areálu promítalo.

Sportovní hry pro seniory

Na atletickém stadionu v Olomouci poměřovali síly senioři z Olomouckého kraje a ze Slovenska. Už pátý ročník krajských sportovních her se uskutečnil navzdory letošním komplikacím s koronavirem. Akci ale bylo nutné upravit.

Vězení za krádež pasty

Dva roky vězení za šest kusů dvojitého balení zubních past. Trest Městského soudu v Brně za krádež v době nouzového stavu dnes potvrdil odvolací senát Krajského soudu. Obžalovaný 54letý muž byl trestaný už v minulosti.

Doprovodný program Grand Prix

Namísto fandění na Masarykově okruhu alespoň doprovodný program v Brně. Fanoušci Velké ceny silničních motocyklů dnes mohli navštívit dvě mimořádné akce. V univerzitním kině Scala debatovali s osobnostmi motorsportu.

Zvýšený zájem o testování

Na čtyři dny rozšířila tento týden Fakultní nemocnice Brno dobu, kdy testuje na koronavirus. Jen v jejím stanu zdravotníci otestují až 120 lidí za den. Přesto ti, kdo se chtějí otestovat z vlastní vůle - to znamená, že je nepošle ani hygiena, ani lékař.

Seniorské prohlídky

Nemusí stát v davu, ani jim neuteče chvátající skupina s průvodcem. Turistické a informační centrum Brno připravilo speciální prohlídky určené seniorům. Budou mít pomalejší tempo i kratší prohlídkové trasy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD