25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Budoucnost Velké ceny v Brně — Budoucnost Velké ceny — Protesty proti vládě — Znovuotevření domu Družba — Následky bouřek — Změny v hnutí ANO — Léčba nevidomého diabetika — Budky pro poutníky — Pohlednicový mail-art

Části dílu

00:31
Budoucnost Velké ceny v Brně
  Dva měsíce do MotoGP v Brně a stále není jisté, jestli se závody pojedou a pokud ano, tak v jakém režimu a s jakými náklady. Vstupenky jsou nicméně na internetových stránkách stále v prodeji.
  04:06
  Budoucnost Velké ceny
   Velká cena bez diváků by taky znamenala hubený rok pro podnikatele z blízkosti Masarykova okruhu. Fanoušci během tří dnů utratí v Brně a okolí víc než půl miliardy korun, dalších zhruba 200 milionů získá stát, kraj a Brno na daních.
   08:11
   Protesty proti vládě
    V Brně, v Praze a na dalších víc než 160ti místech se dnes konají protesty spolku Milion chvilek proti vládě a premiérovi Andreji Babišovi. Původně mohlo přijít na náměstí Svobody demonstrovat maximálně 500 osob. Živě s Anetou Beránkovou.
    10:32
    Znovuotevření domu Družba
     Symbolická tečka za největší masovou vraždou v dějinách Česka. Někdejší restaurace Družba, ve které před pěti lety střelec zabil 8 lidí, má nové využití. Prostory se proměnily v kanceláře. Tragédii nemá nic připomínat.
     12:22
     Následky bouřek
      Policisté dnes pokračovali v pátrání po čtyři-a-sedmdesátileté ženě, která se pohřešuje v souvislosti s bleskovými povodněmi, které východ Moravy zasáhly v noci na pondělí. Voda v řadě obcí způsobila značné škody, obyvatelé stále odstraňují následky zápla
      14:42
      Změny v hnutí ANO
       Zvolení lídra pro krajské volby i návrh na zrušení buňky v brněnském Starém Lískovci. Vedení jihomoravského Hnutí ANO navrhlo taky vyloučení tří členů. To vše na včerejším večerním jednání.
       17:55
       Léčba nevidomého diabetika
        První nevidomý diabetik v Česku, který k léčbě používá inzulinovou pumpu ovládanou mobilním telefonem. Tak o 16tiletém Benjaminu Levíčkovi mluví lékaři z brněnské dětské nemocnice.
        20:41
        Budky pro poutníky
         Na trase Svato-jakubské cesty z Brna do Mikulova nově najdou poutníci a turisté poutnické budky. Lidé z Centrály cestovního ruchu tím chtějí podpořit turismus v kraji.
         22:27
         Pohlednicový mail-art
          Na sto padesát uměleckých děl představuje výstava Šest pohlednic v brněnském Domě pánů z Kunštátu. Mapuje stejnojmenný projekt fotografky Jolany Havelkové odkazující k umění takzvaného mail-artu, tedy posílání uměleckých děl poštou.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám