Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Uvolňování hranic — Režim na hranicích — Letní dovolená — Ruské kolo — Ovce na Zelené hoře — Podpora potravinových bank — Nemocncie povolily návštěvy — Luhačovice otevřely prameny — Začínají hrát divadla i orchestry

Části dílu

00:30
Uvolňování hranic
  Všechny silniční i železniční přechody s Rakouskem a Německem se dnes opět otevřely. Kontroly na hranicích budou už jen namátkové. Nadále ale platí povinnost při vstupu do země předkládat negativní test na nemoc covid-19.
  03:25
  Režim na hranicích
   A bez nutnosti absolvovat test na Covid-19 i bez povinné karantény budou moct od zítřka cestovat mezi zeměmi Češi a Slováci - pokud se v sousedním státu nezdrží déle než 48 hodin. Živě s Veronikou Gecovou.
   05:24
   Letní dovolená
    Kam a za jakých podmínek bude možné vyjet v létě na dovolenou, to zatím jasné není. Podle cestovních kanceláří je situace nepřehledná a lidé předem plánované zájezdy z preventivních důvodů ruší. Zvýšený zájem je naopak o pobyty v Česku.
    10:16
    Ruské kolo
     Na novou atrakci se můžou od soboty těšit lidé v Zaječí na Břeclavsku. U jednoho z tamních vinařství roste vyhlídkové kolo, které stálo během adventních trhů na Moravském náměstí v Brně. Konstrukci nakonec technici vztyčili na parkovišti.
     11:57
     Ovce na Zelené hoře
      Aby byla Zelená hora ve Žďáru nad Sázavou ještě zelenější, má nově na starost stádo ovcí. Kromě toho, že mají být atrakcí pro návštěvníky, pomůžou i k tomu, aby okolí poutního místa dobře zarostlo trávou a líp tak odolávalo půdní erozi.
      14:04
      Podpora potravinových bank
       Kvůli koronaviru chybějí peníze na jídlo. Situace, do které se dostaly desítky až stovky rodin v regionu. Krize dopadla drtivě hlavně na ty, kdo už předtím s penězi sotva vyšli. V Blansku už kvůli tomu vyhlásili sběr potravin.
       17:00
       Nemocncie povolily návštěvy
        Návštěvy povolí od středy Fakultní nemocnice Brno. Kromě pacientů v Dětské nemocnici tak budou moct lidé i za těmi. Živě s Klárou Ješinovou.
        18:56
        Luhačovice otevřely prameny
         V Luhačovicích na Zlínsku dnes symbolicky otevřeli prameny - i když později a za skromnějších podmínek, než bylo zvykem v minulých letech. Lázeňské město tak zahájilo novou sezónu, kterou zbrzdila a poznamenala opatření kvůli pandemii koronaviru.
         20:38
         Začínají hrát divadla i orchestry
          Lidem už se otevírají i dveře některých kulturních zařízení - k vystupování se pomalu vracejí divadla nebo orchestry. Ve svých sálech teď můžou přivítat až tři sta lidí - musejí ale nosit roušky a dodržovat povinné rozestupy.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

           
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          26. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Komunální a senátní volby — Senátní volby na jihovýchodě Moravy — Referendum ve Veverské Bítýšce — Hlasování mladých voličů — Netradiční volební místnosti — Volby v malé vesnici — Ubytování ukrajinských uprchlíků

          23. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Den do voleb — Domácí hemo-dialýza — Dotace pro sociální služby — Potravinová pomoc — Problémy v nemocnicích — Cvičení záchranářů na přehradě — Baletní premiéra v Národním divadle Brno — Odpadový Oskar

          22. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Loupež v klenotnictví — Soutěž Lipová ratolest — Energetická konference — Léčba neplodnosti — Spor na střední škole — Robot pro zdravotnická zařízení — Chybí komisaři ve volebních komisích — Sběr šišek — Končí výroba krojovaných panenek

          21. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Nábor hasičů — Výsledky studie — Chladné počasí — Potraviny na pranýři — Dva roky od otravy řeky Bečvy — Existenční problémy sportovišť — Začíná festival Serial Killer — Nedostatek kovářského uhlí — Dotace pro úpravu vnitrobloků

          20. 9. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Začala topná sezóna — Regulace ve vnitroblocích — Pokuta pro Úrazovou nemocnici — Pohřeb Alžběty II. — Soud kvůli dopravní nehodě — Filharmonie Brno zahájila sezónu — Setkání pamětníků z brněnské Zbrojovky — Poplatek za autoškoly roste — Nové zahrádkářské osady

          19. 9. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám