Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Uvolňování hranic

Všechny silniční i železniční přechody s Rakouskem a Německem se dnes opět otevřely. Kontroly na hranicích budou už jen namátkové. Nadále ale platí povinnost při vstupu do země předkládat negativní test na nemoc covid-19.

Režim na hranicích

A bez nutnosti absolvovat test na Covid-19 i bez povinné karantény budou moct od zítřka cestovat mezi zeměmi Češi a Slováci - pokud se v sousedním státu nezdrží déle než 48 hodin. Živě s Veronikou Gecovou.

Letní dovolená

Kam a za jakých podmínek bude možné vyjet v létě na dovolenou, to zatím jasné není. Podle cestovních kanceláří je situace nepřehledná a lidé předem plánované zájezdy z preventivních důvodů ruší. Zvýšený zájem je naopak o pobyty v Česku.

Ruské kolo

Na novou atrakci se můžou od soboty těšit lidé v Zaječí na Břeclavsku. U jednoho z tamních vinařství roste vyhlídkové kolo, které stálo během adventních trhů na Moravském náměstí v Brně. Konstrukci nakonec technici vztyčili na parkovišti.

Ovce na Zelené hoře

Aby byla Zelená hora ve Žďáru nad Sázavou ještě zelenější, má nově na starost stádo ovcí. Kromě toho, že mají být atrakcí pro návštěvníky, pomůžou i k tomu, aby okolí poutního místa dobře zarostlo trávou a líp tak odolávalo půdní erozi.

Podpora potravinových bank

Kvůli koronaviru chybějí peníze na jídlo. Situace, do které se dostaly desítky až stovky rodin v regionu. Krize dopadla drtivě hlavně na ty, kdo už předtím s penězi sotva vyšli. V Blansku už kvůli tomu vyhlásili sběr potravin.

Nemocncie povolily návštěvy

Návštěvy povolí od středy Fakultní nemocnice Brno. Kromě pacientů v Dětské nemocnici tak budou moct lidé i za těmi. Živě s Klárou Ješinovou.

Luhačovice otevřely prameny

V Luhačovicích na Zlínsku dnes symbolicky otevřeli prameny - i když později a za skromnějších podmínek, než bylo zvykem v minulých letech. Lázeňské město tak zahájilo novou sezónu, kterou zbrzdila a poznamenala opatření kvůli pandemii koronaviru.

Začínají hrát divadla i orchestry

Lidem už se otevírají i dveře některých kulturních zařízení - k vystupování se pomalu vracejí divadla nebo orchestry. Ve svých sálech teď můžou přivítat až tři sta lidí - musejí ale nosit roušky a dodržovat povinné rozestupy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD