Velké rozvolňování opatření – uvolnění povinnosti nosit roušky, obnovená možnost návštěv v nemocnicích a domovech pro seniory a pohled do restaurací, kempů i turistických atrakcí

Obsah dílu

Uvolňování opatření

Dneškem se Česká republika opět přiblížila k životu před koronavirovou pandemií. Lidé už můžou na některých místech odložit roušky a znovu se jim otevřela řada předtím zapovězených míst - třeba hrady a zámky, bazény nebo restaurace.

Šití roušek

Zřejmě nejvýraznějším symbolem mimořádných omezení volného pohybu i běžných aktivit kvůli nemoci covid-19 se staly roušky, které lidem zakryly tváře. Tisíce dobrovolníků pak zaměstnalo jejich šití. A v souvislosti s jejich distribucí a prodejem vznikla i

Návrat do škol

Část žáků a žákyň prvního stupně se po několikatýdenní pauze vrátila do školy. Učit se můžou maximálně v patnáctičlenných skupinách. Školy kvůli tomu musely vypracovat časový harmonogram, aby se nepotkávalo větší množství dětí.

Návštěvy v domovech pro seniory

Víc než po dvou měsících dnes měli možnost vidět své blízké klienti domovů pro seniory. Právě ti často netrpělivě počítali každý den do uvolnění opatření. Zákaz návštěv - jako prevence proti šíření koronaviru - platil v těchto zařízeních od 10. března.

Restaurace vítají hosty

Svoje první hosty dnes mohly po dvou a půl měsíci přivítat restaurace, hospody a kavárny. Až dosud je směly obsluhovat jen z okénka nebo je usadit venku na zahrádce. Podnikatelé změnu vítají - obsluha i hosté ale musejí nadále dodržovat mnohá hygienická o

Kempy, hotely a penziony

Lidé se ode dneška taky můžou ubytovat - svoje brány jim otevřely kempy, hotely a penziony. Zájem je velký - před největším autokempem Merkur se dnes ráno vytvořila fronta víc než desítky karavanů.

Turistické cíle

Možnost ubytování provází i zpřístupnění řady turistických cílů. Návštěvníky dnes znovu přivítali třeba průvodci na zámcích nebo v jeskyních. Otevřely se i vnitřní prostory zoologických zahrad.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD