Cestování přes hranice. Výbuch v Břeclavi. Nová hala pro tramvaje v Brně. Ochrana jilmů před škůdci

Obsah dílu

Opatření na hranicích

Opatření na hranicích by mohly brzy skončit. Slovensko plánuje do poloviny června rozhodnout o případném uvolnění režimu na společných hranicích s Českem. Ve stejném termínu by se mohly hranice s Rakouskem otevřít i pro turisty bez nutnosti negativních te

Výjimky z nošení roušek

A další vládní novinky se týkají nošení roušek - odložit je mohou pracovníci v kancelářích, pokud od sebe sedí dostatečně daleko, a taky v provozech, kde je víc než 50 stupňů Celsia. Uvítali to třeba zaměstnanci sklárny z Úsobrna na Blanensku.

Rezervace ubytování na léto

Lidé s koncem nouzového stavu začínají hledat pobyty pro letní dovolenou v tuzemsku. Správci parků, památek i provozovatelé ubytování očekávají nápor turistů. Třeba Vysočině ale někteří majitelé chalup hlásí už plno.

Výbuch v Břeclavi

V Břeclavi v jednom z bytových domů dnes došlo k výbuchu v bytě. Dva lidé se těžce zranili. Hasiči a policie pak evakuovali asi 30 lidí. Na místě je Martin Urbaník.

Hala pro čištění tramvají

Tramvaje po celodenním provozu vyčistit líp a hlavně rychleji. Brněnskému dopravnímu podniku to umožňuje nová hala v brněnských Pisárkách za 412 milionů korun. Zatím běží ve zkušebním provozu.

ÚS o územním plánu

Ústavní soud se zastal obce Lednice, která se názorově střetla s ministerstvem kultury a místního rozvoje. Předmětem sporu byly zásahy do územního plánu. Dohoda obou zmíněných úřadů podle vedení Lednice omezila stavební rozvoj obce, která je součástí Ledn

Vyšší daň z nemovitých věcí

Jediná daň, jejíž výši mohou přímo ovlivnit samotné obce. To je daň z nemovitých věcí. Tu mohou zastupitelé řídit pomocí takzvaného místnío koeficientu. V Ivančicích na Brněnsku ho zvýšili - z jedné na tři. Víc zaplatí prakticky všichni, kteří v tamním ka

Ochrana jilmů před škůdci

Extrémní sucho a horko. Důvod, proč stromořadí v centru Brna napadl škůdce - červec jilmový. Pracovníci Veřejné zeleně města Brna proto byli dnes od brzkého rána v terénu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD