25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Pokuty za roušky — Likvidace piva — Charitativní bazar — 7000 let stará kresba v jeskyni — Těžba štěrkopísku — Dopady koronaviru na veletrhy — Sběrná místa elektroodpadu — Testování aut bez řidiče

Části dílu

00:56
Pokuty za roušky
  Zhruba dva tisíce podnětů kvůli nenošení roušek eviduje hygiena ve správním řízení v Jihomoravském kraji. Od jedenáctého května navíc můžou policisti udělovat pokuty přímo na místě. Výše sankcí se většinou na jihu Moravy pohybují v řádech stovek korun.
  05:52
  Likvidace piva
   Čtrnáct tisíc litrů piva zlikvidovali za asistence celníků v brněnském pivovaru Starobrno. Ten pomohl provozovatelům restaurací, kterým ve skladech zůstaly zásoby nespotřebovaného piva kvůli zavření hospod. Budou tak mít nárok na vrácení spotřební daně.
   10:31
   Charitativní bazar
    Pomoct nákupem oblečení lidem bez domova i těm, kdo jsou dlouhodobě bez práce. Navíc na dálku a bez nutnosti jít v době koronaviru do obchodu osobně. Umožňuje to nový e-shop s použitým oblečením brněnské charity.
    12:52
    7000 let stará kresba v jeskyni
     Nové zjištění vědců - nejstarší kresbě v České republice je 7000 let. Malba je v Kateřinské jeskyni v Moravském krasu. Dataci určila radio-uhlíková metoda.
     14:55
     Těžba štěrkopísku
      Společnost České štěrkopísky bude žádat o povolení k těžbě mezi Moravským Pískem a Uherským Ostrohem. Reaguje tak na rozhodnutí Českého báňského úřadu, který zamítl námitky obcí a Jihomoravského kraje proti stanovení dobývacího prostoru.
      17:04
      Dopady koronaviru na veletrhy
       Uskuteční se v době koronaviru hlavní výstavní akce brněnské sezony - Mezinárodní strojírenský veletrh - nebo ne. Odpověď na tuto otázku chtějí pořádající Veletrhy Brno od státu. Živě s Lucií Kučerovou.
       19:51
       Sběrná místa elektroodpadu
        V seznamu sběrných míst, kde můžou lidé odevzdávat dosloužilé elektrické spotřebiče, figurují desítky firem a institucí, které ale ve skutečnosti elektro-odpad od lidí nesbírají.
        22:22
        Testování aut bez řidiče
         V Česku by se mohlo testovat víc aut bez řidičů. Centrum dopravního výzkumu teď vytvořilo seznam oblastí, které jsou pro to vhodné. Jde o stovky kilometrů. Mají zpříjemnit práci vývojářům a nalákat je do tuzemska.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám