Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Vláda o opatřeních kvůli koronaviru — V Nošovicích rozběhli výrobu — Víkendové kontroly — Zařízení pro bezdomovce — Testování zaměstnanců sociálních služeb — Myslivci a turisti — Koronavirus a odpady — Moravské zemské muzeum sbírá roušky — Výročí Akce K

Části dílu

01:42
Vláda o opatřeních kvůli koronaviru
  Jednání kabinetu skončilo před malou chvílí - vláda jednala o uvolňování omezení a třeba o budoucím režimu ve školách. Více informací má Kristýna Březovská.
  04:20
  V Nošovicích rozběhli výrobu
   O uvolňování nejedná jen vláda. Situací se zabývají i manažeři velkých podniků. Třeba ti z nošovické automobilky Hyundai. Tato firma - jako první velká v Česku - se po třech týdnech odstávky rozjela. Provoz teď funguje omezeně.
   06:48
   Víkendové kontroly
    Tisíce kontrol, ze kterých vzešlo přes 6 stovek přestupků. Tak vypadal velikonoční víkend v regionu očima policistů. Ti dohlíželi zejména na dodržování vládních nařízení a ukázněnost na silnicích.
    08:48
    Zařízení pro bezdomovce
     Před dokončením je zázemí pro lidi bez domova v ulici Vlhká v Brně. Tvoří ho mobilní kontejnery. Bude sloužit zdravým lidem, kteří po uzavření nocleháren nemají přes den kam jít.
     11:25
     Testování zaměstnanců sociálních služeb
      Startuje plošné testování zaměstnanců sociálních služeb. Právě pracovníci v domovech pro seniory a v dalších pobytových zařízení jsou totiž v přímém kontaktu s nejohroženějšími skupinami lidí. Na jižní Moravě hejtmanství dodalo sociálním službám rychlotes
      14:30
      Myslivci a turisti
       Jarní počasí láká lidi do přírody. Mnozí z nich se ale ani v nouzovém stavu ohleduplně nechovají. Myslivci si stěžují, že právě teď potkávají mnohem častěji lidi na místech, kde je vstup zakázán. Kolegyně natáčela u Frýdku-Místku.
       16:58
       Koronavirus a odpady
        Případy odhozeného odpadu v přírodě se teď množí i na jihu Moravy - množství černých skládek přibývá. I přesto, že na chvíli uzavřené sběrné dvory jsou už jsou skoro dva týdny opět v provozu. Tradičně pomáhali dobrovolníci při akci Ukliďme Česko.
        20:48
        Moravské zemské muzeum sbírá roušky
         Z ručně šitých domácích roušek se stal během měsíce nový fenomén. Od zavedení povinnosti mít zakrytý obličej se zdokonalily módní střihy i vzory. Všimlo si toho i Moravské zemské muzeum v Brně - z ručně ušitých roušek plánuje vytvořit kolekci, kterou ve s
         22:47
         Výročí Akce K
          Uplynulo 70 let od Akce K. V noci z 13. na 14. dubna 1950 tisíce příslušníků StB a Sboru národní bezpečnosti obsadily 219 klášterů v celém tehdejším Československu.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám