Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Lůžka pro nakažené seniory — Nakažení zdravotníci — Odklady zdravotních zákroků — Sklárna v potížích — Ochranné pomůcky pro sociální služby — Projekt "Piloti lidem" — Nedostatek vody v řekách — Nový územní plán Brna — Školky pro děti zdravotníků — Lidé pomáhají i jídlem

Části dílu

00:28
Lůžka pro nakažené seniory
  850 lůžek chce pro seniory nakažené koronavirem vyčlenit Moravskoslezský kraj. Právě v Ostravě se v pondělí objevil první případ nákazy v domově pro seniory. Kromě pečovatelky onemocněly už i tři klientky.
  02:40
  Nakažení zdravotníci
   Koronavirus už se objevil taky v několika nemocnicích v Moravskoslezském kraji - a přibylo i nakažených zdravotníků. Ve fakultní nemocnici Ostrava onemocněli už tři lékaři, nákaza se objevila taky v Městské nemocnici Ostrava. Tam je teď Pavel Habram.
   05:39
   Odklady zdravotních zákroků
    Právě kvůli ochraně zdravotníků i pacientů odkládají nemocnice neakutní zákroky. Podle nařízení vlády musí mít taky vyhrazené kapacity pro případné nakažené, o které už by se nezvládly postarat jiné nemocnice. Akutní operace ale zatím ohrožené nejsou.
    08:21
    Sklárna v potížích
     Jedna z nejstarších tuzemských skláren – Cerva Bohemia z Květné na Uherskobrodsku zítra přeruší výrobu designového skla. Zatím na dva měsíce. Podnik teď neprodá jedinou vázu nebo skleničku, 99 procent všech zákazníků má v zahraničí.
     11:01
     Ochranné pomůcky pro sociální služby
      Dva tisíce ochranných setů dnes předal Jihomoravský kraj poskytovatelům pobytových sociálních služeb. Dalších 6 tisíc dodá tam, kde se vyskytne nákaza. Pracovníci domovů pro seniory a dalších pobytových zařízení na ně čekali už ráno.
      13:31
      Projekt "Piloti lidem"
       Přes 200 pilotů se zapojilo do dobrovolnické iniciativy „Piloti lidem“. Snaží se v co nejkratším čase doručit zdravotnický materiál kamkoli v republice. Poptávka po těchto službách přišla i od jednotlivých nemocnic a složek integrovaného záchranného systé
       16:01
       Nedostatek vody v řekách
        V moravských řekách je málo vody. Nejhůř jsou na tom toky v povodí Moravy a Dyje. Na některých místech tudy protéká jen deset procent obvyklého množství vody. Víc už ví Michal Čejka, který je u Svratky ve Veverské Bítýšce.
        18:33
        Nový územní plán Brna
         Na podání připomínek k návrhu nového územního plánu Brna dostanou lidé víc času. Kvůli nouzovému stavu posunulo vedení města i termín veřejného projednání. Klíčový dokument, který určuje, kde, co a jak se může stavět, je veřejný od minulého týdne.
         20:40
         Školky pro děti zdravotníků
          I v nouzovém stavu každé ráno do školky. Město Ostrava stále udržuje v provozu některá školská zařízení a střediska volného času. Fungují pro děti rodičů, jejichž profese je pro chod státu nezbytná.
          23:08
          Lidé pomáhají i jídlem
           Současná krize vyvolala mezi lidmi vlnu solidarity. Provozovatelé některých restaurací své podniky neopustili a snaží se pomoci ostatním. Třeba ve Valticích na Břeclavsku vaří obědy, které zadarmo dovážejí policistům a vojákům na hranice.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám