30. březen 2020

Část: Inteligentní karanténa

Obsah dílu

Opatření na Olomoucku — Litovel po skončení přísných opatření — Testování na koronavirus — Jídlo pro lidi bez domova — Inteligentní karanténa — Koronavirus v Uherském Brodě — Zahlcené úřady — Lahve pro plicní ventilaci — Uzavřená sportoviště — Koncerty ze zkušebny

Části dílu

00:49
Opatření na Olomoucku
  O půlnoci skončila lidem z Litovle, Uničova, Červenky a jejich místních částí dvoutýdenní karanténa. Kvůli velkému počtu nakažených hygienici uzavřeli oblast, kde žije zhruba 24 tisíc lidí.
  03:54
  Litovel po skončení přísných opatření
   Rozhovor se starostou Litovle Viktorem Kohoutem.
   07:50
   Testování na koronavirus
    Nárůst nakažených novým koronavirem zaznamenali v Ostravě. Ta už počtem pozitivně testovaných dohnala Frýdecko-Místecko. Může za to také zvýšené testování, laboratoře testují na maximum.
    10:17
    Jídlo pro lidi bez domova
     Tři dny stačily na to, aby lidé na jihu Moravy mezi sebou nasbírali na 60 tisíc korun na pomoc potravinové bance. Ta teď dodává suroviny většímu počtu organizací než obvykle - z jejích zásob nově vaří i dobrovolníci a restaurace pro lidi bez domova.
     11:55
     Inteligentní karanténa
      Na jižní Moravě dnes začalo testování takzvané chytré karantény. Jde o vytipování potenciálně nakažených pomocí technologií – především mobilních telefonů - se souhlasem dotyčného. Po Velikonocích by se měl systém rozšířit po celé České republice.
      14:34
      Koronavirus v Uherském Brodě
       A teď pohled na východní Moravu - tam testy odhalily nejvíc nakažených na Uherskohradišťsku - zejména v Uherském Brodě. Počet nemocných tam překročil třicítku.
       16:23
       Zahlcené úřady
        Nápor zažívají v těchto dnech úřady - především ty finanční. Pro veřejnost fungují v omezeném režimu - v pondělí a ve středu, od 8 do 11 hodin. Před podatelnami se dopoledne tvoří fronty.
        18:19
        Lahve pro plicní ventilaci
         Nárůst poptávky a výroby o stovky procent. Ostravská společnost Vítkovice Cylinders, která vyrábí medicinální láhve na kyslík, dusík a rajský plyn, pracuje na maximum své kapacity.
         20:58
         Uzavřená sportoviště
          Koronavirová pandemie paralyzovala veškerý sport v zemi. Uzavřená je naprostá většina sportovišť. Jejich provozovatelé počítají ekonomické ztráty i posouvají plánované opravy a rekonstrukce.
          22:41
          Koncerty ze zkušebny
           V Ostravě vzniká nové studio pro hudebníky. Budou se z něj vysílat přes internet živé koncerty. Prostory pro studio vybavené nejmodernější technologií poskytla ostravská skupina BUTY.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           31. březen 2020

           Přehled dílů

            
           Stopáž25 minut

           1. červen

           Valorizace důchodů — Stáří na venkově — Hromadné výpovědi v Kroměříži — Úbytek parkovacích míst — Fotbalové utkání o postup — Otevření moderní pošty — Začal Zlín Fiml Festival — Začíná jahodová sezóna — Schodek státního rozpočtu — Návštěva prezidenta ve Vídni — Opravy hřbitovů — Výroba hudebních nástrojů

           1. 6. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           31. květen

           Strategické projekty v Brně — Nové parkování ve Vyškově — Milostivé léto — Převrácená nákladní auta komplikovaly dopravu — Otec u porodu — Personální krize v psychiatrické nemocnici — 700 let staré rukopisy v Brně

           31. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           30. květen

           Opravy silnic — Silnice v havarijním stavu — Soud o výbuchu v Koryčanech — Linka na zpracování odpadu nebude — Lůžka pro chersonskou nemocnici — Necitlivé sekání trávy — Novinové stánky chátrají — Živý vstup redaktorky Heleny Ondřejové — Výročí Kroměříže — Oprava husitského sousoší

           30. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           29. květen

           Stavba horkovodu — Regionální onkologické centrum — První den na Riviéře — Bourání stánků — Kauza lihové mafie — Likvidace kolejí — Záchrana chrtů

           29. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž26 minut

           26. květen

           Dopady úsporného balíčku — Omezení na dálnici D1 — Ostraha ve vsetínské nemocnici — Opravená kolonáda v Kroměříži — Rozvoj bezobslužných prodejen — Nové hořáky v teplárně — Živý vstup reportéra Josefa Kvasničky — Výstava v Jurkovičově vile

           26. 5. 2023 na ČT1
           Stopáž25 minut

           25. květen

           25. 5. 2023 na ČT1

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám