Opravy silnic, Developeři a jejich kličky, Sbírka na pozemky CHKO

Obsah dílu

Opravy brněnské ulice Merhautova

Další z brněnských dopravních tepen bude od neděle neprůjezdná. Merhautovou ulici budou čtyři měsíce objíždět jak řidiči v autech, tak veškerá hromadná doprava. Pohodlnější cestování městskou dopravou je i hlavní důvod uzavírky.

Oprava silnice do Pozořic

Některé silnice v kraji naopak na svoje opravy dlouhodobě čekají. Třeba v Pozořicích na Brněnsku už roky volají po rekonstrukci hlavní příjezdové silnice druhé třídy. Ta je v havarijním stavu.

Dobrovolnictví v přírodě

Dobrovolní dárci přispívají ochráncům přírody na výkup chráněných lesů a luk, o které se desetiletí nikdo nezajímal. Bez pravidelného obhospodařování se jindy pestrá krajina v rukou některých soukromníků proměnila v zanedbaný a druhově chudý les.

Postupy developerů v Brně

Vedení Brna připravuje stanovisko ke stavbě rekreačního areálu na brněnských Vinohradech. Projekt, o kterém jsme vás informovali minulý týden, vzbudil nevoli na zasedání místního zastupitelstva.

Obžaloba v kauze Brno-střed

Policie navrhla žalobu na bývalého brněnského politika Jiřího Švachulu a další obviněné lidi v případu podezření z korupce na radnici Brno-střed. Informaci potvrdil i státní zástupce Radek Mezlík. Živě s Ondřejem Šimečkem.

Lyžování na Moravě

Na horách naopak bílá pokrývka udělala radost lyžařům. V Beskydech a Jeseníkách přes noc napadlo patnáct centimetrů čerstvého sněhu. Většina lyžařských areálů tak zaznamenala okamžitý nárůst počtu lidí.

Cesta barokní hudební Evropou

Na cestu barokní hudební Evropou pozval včera večer posluchače do brněnského Besedního domu komorní orchestr Czech Ensemble Baroque. Zahráli svitu z děl Georga Philippa Telemanna - Znějící zeměpis.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD