Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Opravy brněnské ulice Merhautova — Oprava silnice do Pozořic — Dobrovolnictví v přírodě — Postupy developerů v Brně — Obžaloba v kauze Brno-střed — Lyžování na Moravě — Cesta barokní hudební Evropou

Části dílu

00:35
Opravy brněnské ulice Merhautova
  Další z brněnských dopravních tepen bude od neděle neprůjezdná. Merhautovou ulici budou čtyři měsíce objíždět jak řidiči v autech, tak veškerá hromadná doprava. Pohodlnější cestování městskou dopravou je i hlavní důvod uzavírky.
  03:44
  Oprava silnice do Pozořic
   Některé silnice v kraji naopak na svoje opravy dlouhodobě čekají. Třeba v Pozořicích na Brněnsku už roky volají po rekonstrukci hlavní příjezdové silnice druhé třídy. Ta je v havarijním stavu.
   08:23
   Dobrovolnictví v přírodě
    Dobrovolní dárci přispívají ochráncům přírody na výkup chráněných lesů a luk, o které se desetiletí nikdo nezajímal. Bez pravidelného obhospodařování se jindy pestrá krajina v rukou některých soukromníků proměnila v zanedbaný a druhově chudý les.
    11:04
    Postupy developerů v Brně
     Vedení Brna připravuje stanovisko ke stavbě rekreačního areálu na brněnských Vinohradech. Projekt, o kterém jsme vás informovali minulý týden, vzbudil nevoli na zasedání místního zastupitelstva.
     17:10
     Obžaloba v kauze Brno-střed
      Policie navrhla žalobu na bývalého brněnského politika Jiřího Švachulu a další obviněné lidi v případu podezření z korupce na radnici Brno-střed. Informaci potvrdil i státní zástupce Radek Mezlík. Živě s Ondřejem Šimečkem.
      19:54
      Lyžování na Moravě
       Na horách naopak bílá pokrývka udělala radost lyžařům. V Beskydech a Jeseníkách přes noc napadlo patnáct centimetrů čerstvého sněhu. Většina lyžařských areálů tak zaznamenala okamžitý nárůst počtu lidí.
       21:45
       Cesta barokní hudební Evropou
        Na cestu barokní hudební Evropou pozval včera večer posluchače do brněnského Besedního domu komorní orchestr Czech Ensemble Baroque. Zahráli svitu z děl Georga Philippa Telemanna - Znějící zeměpis.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám