Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Výročí CEITECu — CEITEC láká odborníky ze zahraničí — Zájem o učňovské obory — Nedostatek řemeslníků — Senioři za volantem — Charita na Ukrajině — Projekce ve vile Stiassni

Části dílu

01:13
Výročí CEITECu
  Za pět let působení v nových pavilonech si podle lidí z vedení získala instituce jméno doma i v zahraničí. Část CEITECu, kterou zaštiťuje Masarykova univerzita, je největší složkou instituce.
  04:33
  CEITEC láká odborníky ze zahraničí
   CEITECu se za dobu svého fungování podařilo nalákat i vědce předních světových institucí. Například Masarykova univerzita získala jako jediná v republice 60 miliónů korun z prestižního evropského grantu.
   11:26
   Zájem o učňovské obory
    Firmy cílí na studenty řemeslných oborů už od prvních dní po nastoupení na střední školu. Nabízí jim stipendia a jistá pracovní místa. Zájem o některé obory tak roste.
    14:10
    Nedostatek řemeslníků
     A ještě jednou k zájmu firem o pracovníky - nejvíc se zajímají o zedníky a elektrikáře. Jejich nedostatek se mimo jiné projevuje i zdražováním služeb - za dva roky v průměru o čtvrtinu. A nástupci chybí.
     16:31
     Senioři za volantem
      Řidiči senioři jsou vedle začínajících motoristů z hlediska nehodovosti nejrizikovější skupinou. Zatímco ty mladé má přimět k bezpečnější jízdě řidičský průkaz na zkoušku, u seniorů ministerstvo dopravy se snížením bodové hranice pro odnětí řidičského opr
      20:02
      Charita na Ukrajině
       Pracovníci charity z Ukrajiny se jeli do Rakouska inspirovat na farmu, na které pracují hendikepovaní. Sami by totiž podobný statek rádi založili.
       22:13
       Projekce ve vile Stiassni
        Film inspirovaný sny ženy, jejíž rodina z Brna utekla před holokaustem. Tou ženou je Susanne Stiassni a místem, kde se dnes koná autorská projekce novinky, pak vila Stiassni v Brně. Živě s Lucií Kučerovou.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám