25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Designové výlohy v Brně

Obsah dílu

Vymáhání pokut — Jak na vymáhání pokut — Technické vzdělávání — Výstavba ve Šlapanicích — Den proti poranění míchy — Moravský Krumlov chce epopej — Úroda ovoce — Designové výlohy v Brně

Části dílu

00:28
Vymáhání pokut
  Města v Jihomoravském i Zlínském kraji mají problém s vymáháním pokut za přestupky. Třeba Městská část Brno-střed dokázala vymoct za poslední dva roky vždy jen necelou třetinu.
  03:35
  Jak na vymáhání pokut
   Ve vysílání je teď Radka Vladyková - výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR.
   09:30
   Technické vzdělávání
    Ve vysílání je teď Radka Vladyková - výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR.
    12:17
    Výstavba ve Šlapanicích
     Rozšíření průmyslové zóny a nové bydlení až pro tisíce lidí. Developerská společnost CTP se nevzdává velkých plánů v okolí Šlapanic. Území je - podle ní - výhodné svou polohou blízko Brna, mezi letištěm a železnicí.
     14:40
     Den proti poranění míchy
      Roztáčíme Zelňák - to je název osvětové akce, kterou u příležitosti Mezinárodního dne poranění míchy přichystalo ParaCENTRUM Fenix na Zelném trhu v Brně.
      17:57
      Moravský Krumlov chce epopej
       Moravský Krumlov má plány, jak vystavit Slovanskou epopej Alfonse Muchy ve východní části zámku. Malby patří Praze, naděje na jejich dočasný návrat na Moravu ale vzrostla po včerejším jednání kulturního výboru zastupitelstva.
       20:29
       Úroda ovoce
        Tuzemští ovocnáři letos sklidí míň ovoce než loni. Zatímco letní plody už mají skoro otrhané, s jablky teprve začínají. Stromy odpočívají po loňské dobré sezoně, část úrody zničily i mrazy a sucho. Menší sklizeň se dotkne i moštáren.
        22:03
        Designové výlohy v Brně
         Osm brněnských obchodníků svěřilo výlohy svých prodejen do rukou osmi lokálních designérů. Společně se tak přidali k boji proti vizuálnímu smogu v ulicích města a zároveň chtějí design víc přiblížit lidem.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám