Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Bezpečnost chodců — Nebezpečné přechody — Jak správně přecházet — Opravy střediska Betlém — Zabezpečení domů — Vypouštění zajíců — Kvalita vody v přírodních koupalištích — Propagace Brna a Velké ceny

Části dílu

02:50
Bezpečnost chodců
  113 chodců loni zemřelo na tuzemských silnicích. V kampani „Nepozornost zabíjí“ na to upozorňuje Česká asociace pojišťoven. Ta teď v sedmi krajských městech - včetně Brna - označila rizikové křižovatky a místa častých dopravních nehod obrysy postav.
  03:50
  Nebezpečné přechody
   Pozornost je při přecházení silnice stejně důležitá jako výběr místa, odkud se chodci na druhou stranu vozovky vydávají. Že k tomu některý úsek není vhodný, si řada z nich neuvědomuje. K jednomu takovému místu v centru Zlína se teď podíváme za Gabrielou N
   05:31
   Jak správně přecházet
    Podle odborníka jsou bezpečnější místa pro přecházení například ta se zvýšenými prahy, která auto zpomalí.
    09:54
    Opravy střediska Betlém
     Nové zázemí střediska Betlém pro lidi se zdravotním postižením staví dělníci v Kloboukách u Brna. Vzniká na dohled od staré vily, kde zařízení zatím sídlí. V tamních prostorách už ale není dostatek místa pro klienty ani personál.
     12:18
     Zabezpečení domů
      Téměř 60 vloupání do domů a bytů musela během letních prázdnin řešit policie v Brně a okolí. Brněnští strážníci proto vydali manuál Bezpečná adresa - radí v něm, jak nemovitosti opatřit zámky a kamerami, zabývá se ale i jejich protipožární ochranou.
      14:45
      Vypouštění zajíců
       Už jen do konce srpna můžou myslivecké spolky podávat žádosti o finanční podporu na posílení populace zajíců v krajině. Využili toho třeba myslivci na Blanensku - 30 zajíců dnes vypustili do přírody nedaleko obce Běleč.
       17:58
       Kvalita vody v přírodních koupalištích
        Kvalita vody se v několika přírodních koupalištích na jihu Moravy v posledních týdnech zhoršila. Nevhodná ke koupání je podle hygieniků třeba nádrž Výrovice na Znojemsku. Živě s Markétou Chumchalovou.
        20:07
        Propagace Brna a Velké ceny
         Nalákat fanoušky motorek do regionu i mimo závody Velké ceny se daří sousednímu Rakousku, které se do seriálu Moto GP přidalo v roce 2016. Právě od té doby klesá návštěvnost brněnskému závodu.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám