Kampaň proti nepozornosti v dopravě, Opravy střediska Betlém, Zabezpečení domu proti vloupání

Obsah dílu

Bezpečnost chodců

113 chodců loni zemřelo na tuzemských silnicích. V kampani „Nepozornost zabíjí“ na to upozorňuje Česká asociace pojišťoven. Ta teď v sedmi krajských městech - včetně Brna - označila rizikové křižovatky a místa častých dopravních nehod obrysy postav.

Nebezpečné přechody

Pozornost je při přecházení silnice stejně důležitá jako výběr místa, odkud se chodci na druhou stranu vozovky vydávají. Že k tomu některý úsek není vhodný, si řada z nich neuvědomuje. K jednomu takovému místu v centru Zlína se teď podíváme za Gabrielou N

Jak správně přecházet

Podle odborníka jsou bezpečnější místa pro přecházení například ta se zvýšenými prahy, která auto zpomalí.

Opravy střediska Betlém

Nové zázemí střediska Betlém pro lidi se zdravotním postižením staví dělníci v Kloboukách u Brna. Vzniká na dohled od staré vily, kde zařízení zatím sídlí. V tamních prostorách už ale není dostatek místa pro klienty ani personál.

Zabezpečení domů

Téměř 60 vloupání do domů a bytů musela během letních prázdnin řešit policie v Brně a okolí. Brněnští strážníci proto vydali manuál Bezpečná adresa - radí v něm, jak nemovitosti opatřit zámky a kamerami, zabývá se ale i jejich protipožární ochranou.

Vypouštění zajíců

Už jen do konce srpna můžou myslivecké spolky podávat žádosti o finanční podporu na posílení populace zajíců v krajině. Využili toho třeba myslivci na Blanensku - 30 zajíců dnes vypustili do přírody nedaleko obce Běleč.

Kvalita vody v přírodních koupalištích

Kvalita vody se v několika přírodních koupalištích na jihu Moravy v posledních týdnech zhoršila. Nevhodná ke koupání je podle hygieniků třeba nádrž Výrovice na Znojemsku. Živě s Markétou Chumchalovou.

Propagace Brna a Velké ceny

Nalákat fanoušky motorek do regionu i mimo závody Velké ceny se daří sousednímu Rakousku, které se do seriálu Moto GP přidalo v roce 2016. Právě od té doby klesá návštěvnost brněnskému závodu.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD