25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Začala Barum Rally — Barum Rally v plném proudu — Sanace skal ve Znojmě — výročí výzkumu v Mikulčicích — Kontroly kamionů — Nedostupná ranná péče — Nové brněnské nádraží je blíže — Celoroční kempování — Začal Slovácký rok

Části dílu

00:28
Začala Barum Rally
  Rychlá auta ve Zlíně. Startuje 9-a-40tá Barum Czech Rally - nejvýznamnější podnik ve střední Evropě. I letos je součástí prestižního mistrovství Evropy.
  03:11
  Barum Rally v plném proudu
   Živě s Josefem Kvasničkou,
   06:57
   Sanace skal ve Znojmě
    Ve Znojmě pokračuje sanace skal u řeky Dyje. Letošní čtvrtá etapa si vyžádá zhruba čtyřmilionovou investici. Kvůli bezpečnosti taky radnice od pondělí devatenáctého srpna zavře stezku pro pěší v okolí.
    08:42
    výročí výzkumu v Mikulčicích
     65 let archeologického výzkumu si připomínají ve Slovanském hradišti v Mikulčicích na Hodonínsku. Právě 16. srpna 1954 sem poprvé po naléhání místního učitele přijel tehdejší šéf archeologického ústavu v Brně.
     11:23
     Kontroly kamionů
      Technický stav vozidla, hmotnost, ale i dodržování předepsané doby jízdy a odpočinku. Řidiče kamionů dnes kontrolovali policisté na dálnici D2 u Lanžhotu. Na místě byla i cizinecká policie spolu s experty na pravost dokladů.
      13:35
      Nedostupná ranná péče
       Rodiče dětí s postižením nebo vážnými nemocemi můžou v Česku využívat služeb rané péče. Terénní pracovníci jim pomáhají podpořit vývoj dítěte od narození až do 7mi let věku. Radí taky, jak zajistit pomůcky, přístroje nebo třeba příspěvky na péči.
       16:46
       Nové brněnské nádraží je blíže
        Stavba nového brněnského nádraží má další zelenou. Krajský soud v Brně odmítl žalobu spolku Děti Země proti územnímu rozhodnutí, to je tak pravomocné.
        20:01
        Celoroční kempování
         Místo chaty parcela v kempu na celý rok. Možnost, kterou využívá čím dál víc lidí. Pokud tam totiž tráví dostatek času, cenově je to pro ně daleko výhodnější. Zájem o tyto dlouhodobé pronájmy je na jižní Moravě obrovský.
         22:03
         Začal Slovácký rok
          Dechová i cimbálová hudba bude až do neděle znít centrem Kyjova. Začíná tam nejstarší a největší tuzemská folklorní slavnost Slovácký rok, která se na jihu Moravy koná jednou za čtyři roky. Živě s Lucií Kučerovou.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám