25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Parkování v Mikulově

Obsah dílu

Problémy s parkováním — Parkování v Mikulově — Vjezdy do zákazů — Polské filmy v Uherském Hradišti — Budování cest v krajině — Přípravy na MotoGP — Financování sociálních služeb — Oprava sálu brněnské rady — Výstava abstraktních obrazů

Části dílu

02:27
Problémy s parkováním
  Zhruba 100 tisíc dopravních přestupků řeší ročně brněnští strážníci. 90 procent případů se přitom týká špatného parkování. Nejčastěji řidiči nedodržují dopravní značení nebo nenechávají dostatečně široký prostor pro průjezd vozidel.
  03:51
  Parkování v Mikulově
   Jihomoravská města jsou častým cílem turistů - právě teď, v létě. Jejich vozy problémy s parkováním ještě prohlubují. S vyšším množstvím dopravních přestupků se potýká Mikulov. Auta stojí velmi často v zákazech stání nebo na travnatých plochách. Nejhorší
   05:32
   Vjezdy do zákazů
    Další nešvar z dopravy - tentokrát z Brna. Velké množství uzavírek znamená i velký počet cedulí se zákazem vjezdu. Ne všichni, kteří původně frekventovanými, teď rozkopanými ulicemi projíždějí, ale mají povolení. To si lze vyřídit jen u vedoucího příslušn
    09:36
    Polské filmy v Uherském Hradišti
     Mimořádný film ,mimořádný zájem. Před malou chvílí začala na Letní filmové škole v Uherském Hradišti asi nejočekávanější projekce letošního ročníku. Polský film Klér vidělo u našich sousedů 6 milionů diváků, v novodobé historii to nemá obdoby. Zájem o pro
     12:21
     Budování cest v krajině
      Velké lány rozdělit cestami a víc se tak přiblížit k zemědělské krajině, která na venkově byla ještě před vznikem Jednotných zemědělských družstev v 50. letech. Snaží se o to v některých jihomoravských obcích.
      14:48
      Přípravy na MotoGP
       Masarykův okruh se chystá na Velkou cenu silničních motocyklů. Ta se na brněnském Automotodromu pojede už tento víkend - druhého až čtvrtého srpna. Organizátoři připravují dráhu, ale i okolí okruhu na příjezd závodních týmů a jejich fanoušků.
       17:48
       Financování sociálních služeb
        Zhruba dvě stě milionů korun chybí Jihomoravskému kraji na platy v sociálních službách. Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělilo mezi kraje miliardu korun, přesto peníze, které dnes přišly na účet, podle náměstka hejtmana Marka Šlapala nestačí.
        20:26
        Oprava sálu brněnské rady
         Tým restaurátorů se pustil do odkrývání fresek v sálu radních v budově brněnského magistrátu. Téměř 300 let staré prostory totiž už technicky nevyhovují. Klenba má navíc narušenou statiku.
         22:28
         Výstava abstraktních obrazů
          Výstavu místní umělkyně Magdaleny Ševčík hostí od pátku Galerie Indiges v brněnské Slatině. Nese název No End Or Beginning - tedy Bez konce nebo začátku. Skládá se z 25 abstraktních obrazů, vytvořených za poslední dva roky.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám