25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová CHKO na jihu Moravy — Praxe zvětšení CHKO — Rozbitá dlažba v centru Brna — Oprava vodojemu v Kohoutovicích — Sekání trávy ve městech — Škody po bouřkách — Uzavřená koupaliště — Výstava o vzniku Velkého Brna — Hudební festival Znojmo

Části dílu

00:28
Nová CHKO na jihu Moravy
  Soutok - tak by se mohla jmenovat nová chráněná krajinná oblast kolem soutoku Moravy a Dyje. O jejím vyhlášení jednají obce v regionu Podluží - od Mikulčic až po Břeclav. Doufají, že by jim blízkost CHKO mohla přinést pozitiva.
  03:47
  Praxe zvětšení CHKO
   Naposledy se hranice chráněné krajinné oblasti u nás posunuly v Moravském Krasu. Od letošního dubna je větší o 6 kilometrů čtverečních. Jde o první změny území po víc než 60-ti letech. Nařízení teď přechází do praxe.
   08:07
   Rozbitá dlažba v centru Brna
    Některé ulice v historickém centru Brna trápí rozbitá dlažba. Podle správců komunikací ji ničí auta otáčející se v jednosměrkách. Týdně jich tam projedou desítky tisíc.
    09:54
    Oprava vodojemu v Kohoutovicích
     Dominantu brněnských Kohoutovic halí v těchto měsících lešení. Dělníci pracují na rekonstrukci tamního věžového vodojemu. Náklady na opravu vnitřního i vnějšího pláště přesáhly jedenáct milionů korun.
     12:21
     Sekání trávy ve městech
      Sekat nebo nesekat - otázka, která rozděluje obyvatele jižní Moravy na dva tábory. Jedni chtějí ve městech tradičně střižený pažit, druzí naopak volají po vysokém porostu.
      14:12
      Škody po bouřkách
       Škody blížící se miliardě korun způsobily začátkem minulého týdne bouřky, které zasáhly nejvíc Olomoucký kraj. Sčítání následků ale ještě nekončí. Velké kroupy v regionu poničily střechy mnoha domů i karosérie a skla stovek aut. Vyvrácené stromy poškodily
       17:20
       Uzavřená koupaliště
        Některá koupaliště v regionu musela zavřít. Kvůli deštivému počasí a nízkým teplotám klesla návštěvnost a s ní i tržby. Na podobný scénář jsou provozovatelé areálů připravení, záleží ale na tom, jak dlouho ještě chladné dny vydrží. Živě s Veronikou Gecovo
        20:04
        Výstava o vzniku Velkého Brna
         Jak se Brno před 100 lety stalo druhým největším městem Československa, připomíná výstava v Křížové chodbě brněnské Nové radnice. Představuje jednotlivé městské části a jejich specifika.
         22:00
         Hudební festival Znojmo
          Světovými premiérami dvou skladeb a programem odrážejícím výročí pádu železné opony odstartoval Hudební festival Znojmo. Připomene taky hudbu, která zněla na královských dvorech a posluchače letos zavede na nová místa.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám