Změny v CHKO, Rozbitá dlažba v historických ulicích Brna, Sekání trávy ve městech

Obsah dílu

Nová CHKO na jihu Moravy

Soutok - tak by se mohla jmenovat nová chráněná krajinná oblast kolem soutoku Moravy a Dyje. O jejím vyhlášení jednají obce v regionu Podluží - od Mikulčic až po Břeclav. Doufají, že by jim blízkost CHKO mohla přinést pozitiva.

Praxe zvětšení CHKO

Naposledy se hranice chráněné krajinné oblasti u nás posunuly v Moravském Krasu. Od letošního dubna je větší o 6 kilometrů čtverečních. Jde o první změny území po víc než 60-ti letech. Nařízení teď přechází do praxe.

Rozbitá dlažba v centru Brna

Některé ulice v historickém centru Brna trápí rozbitá dlažba. Podle správců komunikací ji ničí auta otáčející se v jednosměrkách. Týdně jich tam projedou desítky tisíc.

Oprava vodojemu v Kohoutovicích

Dominantu brněnských Kohoutovic halí v těchto měsících lešení. Dělníci pracují na rekonstrukci tamního věžového vodojemu. Náklady na opravu vnitřního i vnějšího pláště přesáhly jedenáct milionů korun.

Sekání trávy ve městech

Sekat nebo nesekat - otázka, která rozděluje obyvatele jižní Moravy na dva tábory. Jedni chtějí ve městech tradičně střižený pažit, druzí naopak volají po vysokém porostu.

Škody po bouřkách

Škody blížící se miliardě korun způsobily začátkem minulého týdne bouřky, které zasáhly nejvíc Olomoucký kraj. Sčítání následků ale ještě nekončí. Velké kroupy v regionu poničily střechy mnoha domů i karosérie a skla stovek aut. Vyvrácené stromy poškodily

Uzavřená koupaliště

Některá koupaliště v regionu musela zavřít. Kvůli deštivému počasí a nízkým teplotám klesla návštěvnost a s ní i tržby. Na podobný scénář jsou provozovatelé areálů připravení, záleží ale na tom, jak dlouho ještě chladné dny vydrží. Živě s Veronikou Gecovo

Výstava o vzniku Velkého Brna

Jak se Brno před 100 lety stalo druhým největším městem Československa, připomíná výstava v Křížové chodbě brněnské Nové radnice. Představuje jednotlivé městské části a jejich specifika.

Hudební festival Znojmo

Světovými premiérami dvou skladeb a programem odrážejícím výročí pádu železné opony odstartoval Hudební festival Znojmo. Připomene taky hudbu, která zněla na královských dvorech a posluchače letos zavede na nová místa.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD