25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Na Vysočině dokumentují zvony

Obsah dílu

Boj proti suchu — Sucho ve městech — Sucho v obcích — Nová spalovna ve Vsetíně — Pokuta pro nemocnici — Terapie prací v zahradách — Kroužkování orlů královských — Na Vysočině dokumentují zvony

Části dílu

00:28
Boj proti suchu
  Propojit vodohospodáře, obce nebo vlastníky půdy v jedné z nejsušších částí Česka - v povodí Dyje - a společně bojovat proti suchu. To je cíl nově vzniklého programu Suwac. Jde o zkratku anglických slov, která vyjadřují šetrné hospodaření s vodou.
  03:43
  Sucho ve městech
   Živě je teď s námi primátorka města Brna Markéta Vaňková.
   06:26
   Sucho v obcích
    Problém s nedostatkem pitné vody mají některé obce na Blanensku a v okolí Tišnova. Řešením by mohlo být napojení na skupinový vodovod. To by ale stálo desítky milionů korun. Na to malé obce nemají.
    11:31
    Nová spalovna ve Vsetíně
     Uvažovaná spalovna odpadu ve Vsetíně - to je hlavní téma dnešního zasedání tamních zastupitelů. Účastní se ho i desítky odpůrců, kteří se obávají dopadu spalovny na životní prostředí.
     14:20
     Pokuta pro nemocnici
      310 tisíc korun - taková je výše pokuty, kterou vyměřili hygienici a veterináři zlínské nemocnici za pochybení při přípravě jídla. Letos v březnu onemocnělo salmonelózou celkem 68 pacientů a členů zdravotnického personálu.
      16:34
      Terapie prací v zahradách
       Hendikepovaní, sociálně slabí nebo vězni. Těm všem v Česku pomáhají sociální pracovníci formou zahradní terapie - tedy třeba prací na záhonech nebo relaxací v zeleni. České zákony ale tuto metodu na rozdíl od zahraničí zatím neznají.
       19:43
       Kroužkování orlů královských
        Dva mladé orly královské okroužkovali ornitologové dnes na Břeclavsku. Právě Morava je nejsevernější a zároveň nejzápadnější oblastí, kde tito vzácní dravci hnízdí. Žije jich tu pět až deset párů.
        21:49
        Na Vysočině dokumentují zvony
         Veškeré zvony ve třech okresech Vysočiny dokumentují památkáři a pracovníci Muzea Vysočiny - aby zjistili, kolik se jich vlastně dochovalo a v jakém jsou stavu. Obec od obce navštěvují kostely, věže, kaple a zvoničky. Na jeden den se k nim připojil i náš
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám