25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Nová zlínská nemocnice — Zlínská nemocnice potřebuje rekonstrukci — Budoucnost projektu nemocnice — Následky bouřek — Předčasné prázdniny — Vazby z kauzy Brno-střed — Budoucnost Slovanské epopeje — 15 let od výbuchu v Tržní — Prchající nandu pampový

Části dílu

00:57
Nová zlínská nemocnice
  Zlínský kraj nepostaví za 8 miliard korun novou nemocnici ve zlínské části Malenovice. Po opakovaných odkladech tak rozhodli zastupitelé. Návrh lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka neprošel o dva hlasy. Nepodpořil ho žádný z koaličních zastupitelů za ANO.
  04:15
  Zlínská nemocnice potřebuje rekonstrukci
   Připomenu, že oprava stávající nemocnice by podle hejtmana Jiřího Čunka byla dražší a delší - vyšla by na 10 miliard a trvala by 12 let. Posudek zpracovaný opozicí ale naopak upřednostnil rekonstrukci jako levnější řešení.
   06:36
   Budoucnost projektu nemocnice
    Podrobnosti k zamítnuté největší investici Zlínského kraje teď proberu ještě živě s autorem úvodní reportáže Lubošem Dostálem.
    10:09
    Následky bouřek
     Popadané stromy, silnice pod vodou, bahno ve sklepích. Jižní Moravu včera zasáhla vlna bouřek spojená s větrem, přívalovými dešti i kroupami. Hasiči kvůli bouřce vyjížděli víc než čtyřicetkrát. Nejčastěji v okolí Brna.
     12:04
     Předčasné prázdniny
      Předčasné prázdniny dnes začaly některým žákům v Jihomoravském kraji. O týden dřív jim výuka skončila kvůli opravám - aby je stihli dělníci dokončit do začátku příštího školního roku. Vysvědčení dnes rozdávali třeba učitelé v Blansku nebo v Brně na základ
      14:37
      Vazby z kauzy Brno-střed
       Další kolo rozhodování o vazbách pro politiky a podnikatele podezřelé z manipulování se zakázkami na radnici Brno-střed dnes ukončil Městský soud v Brně. Podnikatele Petra Kaláška ve vazbě ponechal.
       16:35
       Budoucnost Slovanské epopeje
        Skupina senátorů dnes vyzvala pražské zastupitele, aby neschovávali Slovanskou epopej v depozitáři a využili možnosti ji vystavit. Zaznělo to na návštěvě zámku v Moravském Krumlově, kde by si plátna chtěli zapůjčit.
        19:18
        15 let od výbuchu v Tržní
         15 let dnes uplynulo od jednoho z největších výbuchů v historii Brna - v Tržní ulici explodoval plyn a zničil přední část domu, který obývalo 70 lidí. Čtyři přišli o život, dalších sedm se zranilo. Tragickou událost teď přímo z místa připomene kolega Ondř
         21:51
         Prchající nandu pampový
          Chovateli ze Starovic na Břeclavsku utekl nandu pampový - nelétavý pták podobný pštrosovi. Už dva týdny se volně pohybuje v okolí obce. Zvířata chová tamní uzenář Lukáš Moucha. Ne však na maso - ale jen na okrasu.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám