Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Sezóna škol v přírodě

Obsah dílu

Petice proti spalovně odpadů ve Vsetíně — Skládky na Moravě — Samosběr jahod — Smlouvy s dopravci — Sezóna škol v přírodě — Teplé počasí — Měření kvality vody — Hříbata v NP Podyjí — Sochy v ulicích

Části dílu

00:35
Petice proti spalovně odpadů ve Vsetíně
  Petici proti nové spalovně odpadů ve Vsetíně podepsaly už téměř tři tisíce lidí. Obávají se znečištění ovzduší. Investor to odmítá, namísto skládkování slibuje bezpečnou likvidaci odpadu a levnější teplo. Vedení města zvažuje místní referendum
  03:23
  Skládky na Moravě
   Právě spalovny, které odpad využívají jako paliva, stát v příštích letech zvýhodní před skládkami. Skládkování se totiž omezí v celé Evropské unii. Motivovat obce ke snižování odpadů a třídění pak bude taky cena.
   07:42
   Samosběr jahod
    Jahodová sezona je tu - a s ní i oblíbený samosběr. Sběrači už obsadili i pole v brněnské Slatině. Mráz plodům neublížil a díky teplu a nedávným dešťům jsou jahody největší za poslední roky.
    09:30
    Smlouvy s dopravci
     Výhodnější podmínky platí od těchto týdnů pro část autobusových dopravců v Jihomoravském kraji. Jeho vedení s nimi na některých linkách uzavřelo smlouvy s vyššími sazbami za kilometr. Reaguje tak na růst mezd řidičů daný vládním nařízením před dvěma lety.
     12:17
     Sezóna škol v přírodě
      Přes 27 tisíc školáků z jižní a východní Moravy vyrazí letos na školy v přírodě a další zotavovací pobyty. Zájem o takové akce roste. V celé republice se jich zúčastní na 200 tisíc dětí – to je o čtvrtinu víc než před deseti lety.
      15:07
      Teplé počasí
       Červen bude horký. Alespoň podle předpovědi meteorologů. Teplotně nadprůměrný - pro toto období - byl už dnešek, teploty dosahovaly až 29ti stupňům Celsia. Nejvyšší teplotu 29,6 desetin stupně naměřili meteorologové ve Strážnici. Živě s Markétou Chumchal
       17:28
       Měření kvality vody
        Zatím je voda v brněnské přehradě v nejlepším možném stavu na všech nádražích pod správou Povodí Moravy.
        19:43
        Hříbata v NP Podyjí
         Na pastvinách u Národního parku Podyjí se dnes narodilo další hříbě divokých exmoorských poníků. Celkem už jich je sedm - a dva další přírůstky se ještě čekají. Koně spásají porost na dvou místech už rok a pastviny se viditelně proměnily.
         21:56
         Sochy v ulicích
          Třináct děl instalovali umělci na veřejná prostranství v Brně - jde o objekty, které vytvořili pro mezinárodní přehlídku Brno Art Open – dřív známou jako Sochy v ulicích. Jednotlivá díla se vztahují ke konkrétním místům, která si umělci vyhlédli.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám