25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Lidé v bytové nouzi — Nedostatek bytů — Stávka za klima — Centrum proti dopadům stárnutí — Vliv deště na sucho — Přemnožené kočky — Premiéra baťovského filmu — Nová galerie ve Znojmě

Části dílu

00:29
Lidé v bytové nouzi
  Přes 4 tisíce domácností na jihu Moravy je podle Platformy pro sociální bydlení v bytové nouzi. Do budoucna by jim mohl pomoct nový dotačně úvěrový titul Výstavba, který už brzy otevře Ministerstvo pro místní rozvoj.
  03:17
  Nedostatek bytů
   Přestože v Brně loni vzniklo v porovnání s ostatními jihomoravskými městy nejvíc bytů, jejich ceny zůstávají druhé nejvyšší v Česku - hned po Praze. Rok od roku lidé připlácejí i na nájemném.
   06:35
   Stávka za klima
    Stovky studentů dnes v Brně a ve Zlíně demonstrovaly za lepší ochranu klimatu. Připojili se tak k mezinárodní iniciativě, která kritizuje politiky za nečinnost vůči globálnímu oteplování.
    08:45
    Centrum proti dopadům stárnutí
     V brněnských Žabovřeskách vznikne centrum zaměřené proti dopadům stárnutí. Pomůže dřív zachytit lidi, u kterých se nepozorovaně začíná rozvíjet třeba Alzheimerova nemoc. Medici ji dnes léčit neumí.
     11:00
     Vliv deště na sucho
      Slunečné počasí na jihu a východě Moravy střídá opět sychravo - konec pracovního týdne a víkend přináší ochlazení a s ním i očekávané srážky. Jak dokážou změnit situaci ohledně sucha, o tom už s klimatologem Pavlem Zahradníčkem.
      15:36
      Přemnožené kočky
       S přemnoženými koťaty se potýkají jihomoravské útulky. Jejich provozovatelé apelují na chovatele, aby zvířata nechávali kastrovat. Primárně by totiž útulky měly přijímat zraněná zvířata v nouzi, ne desítky nechtěných mláďat.
       18:47
       Premiéra baťovského filmu
        Baťa – první globalista. Tak se jmenuje dokumentární film o největším českém podnikateli a jeho následovnících. Režisér Peter Kerekeš ho natočil na čtyřech kontinentech.
        21:51
        Nová galerie ve Znojmě
         Nové výstavní prostory otevřeli ve Znojmě. Na rohu Kollárovy ulice vznikla i díky penězům od dárců galerie. Město přidalo na rekonstrukci prázdného přízemí budovy na samém okraji památkové rezervace dva miliony korun.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám