25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Odchyt medvěda

Obsah dílu

Zemědělci a sucho — Pěstování ječmene — Oprava nádraží u Grandhotelu — Nekolkované cigarety — Projekt bydlení Rapid Re-housing — Odchyt medvěda — Nová aplikace Nepanikař — Opravy rozhledny ve Velkých Pavlovicích

Části dílu

00:28
Zemědělci a sucho
  Se suchem se bojovat nedá. Musíme se mu přizpůsobit. – Tak reagují na dlouhodobě nepříznivé podmínky někteří zemědělci na jižní Moravě. Zkouší měnit tradiční způsoby setí, přidávají závlahové systémy a do budoucna zvažují i další opatření.
  02:52
  Pěstování ječmene
   Sucho ohrožuje i ječmen - tedy klíčovou surovinu pro výrobu piva. Zachovat jeho kvalitu i přes výkyvy počasí se snaží vědci z brněnské Mendelovy univerzity a taky z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského. Chtějí pomoct vyšlechtit odolnější odrůdy je
   06:52
   Oprava nádraží u Grandhotelu
    Lepšího zázemí se dočkají cestující na nádraží u hotelu Grand v Brně. Už v dubnu tam začne dopravní podnik s rekonstrukcí. Postaví čekárnu, předláždí povrch nástupišť nebo zřídí novou prodejnu jízdenek. Na úpravách se podíleli studenti brněnského VUT.
    09:24
    Nekolkované cigarety
     Bývalou mateřskou školu v Chropyni na Kroměřížsku proměnila skupina lidí v balírnu nekolkovaných cigaret. Soud je potrestal, zatím nepravomocně.
     11:52
     Projekt bydlení Rapid Re-housing
      Vedení Brna nenaváže na projekt Rapid Re-housing, který na magistrátu spustila minulá koalice. Padesát rodin s dětmi v nouzi díky němu získalo od města bydlení. Další už ale nepřibudou. Živě s Ondřejem Šimečkem.
      15:48
      Odchyt medvěda
       Medvěda pohybujícího se v Beskydech se povedlo ochráncům přírody včera večer odchytit. Dostal speciální, takzvaný telemetrický obojek, který bude monitorovat jeho pohyb. Dnes ráno ochránci medvěda na stejném místě vypustili do volné přírody.
       17:16
       Nová aplikace Nepanikař
        Přes 12 tisíc lidí na jižní Moravě trpí afektivními poruchami – oproti roku 2016 jich přibylo téměř tisíc. Právě jim se snaží pomoci nová aplikace Nepanikař. Uživatelé v ní najdou kontakty na odborníky i různá cvičení.
        20:22
        Opravy rozhledny ve Velkých Pavlovicích
         Ve špatném stavu je rozhledna Slunečná ve Velkých Pavlovicích. Dřevěné kůly jsou napadené hnilobou a musí se vyměnit. Město proto rozhlednu pro návštěvníky na začátku týdne uzavřelo - včetně přilehlého areálu. Opravy víc než za jeden milion korun potrvají
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám