25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Zákaz billboardů

Obsah dílu

Zákaz billboardů platí dál — Billboardy na dálnici — ÚS o zákazu billboardů — Zákaz billboardů — Oprava věže kostela — Knihovny lákají malé čtenáře — Změny ve vedení Lesů ČR — Aplikace pro bezdomovce a narkomany — Brněnské Labutí jezero v nové výpravě

Části dílu

00:30
Zákaz billboardů platí dál
  Ústavní soud zamítl zrušení části zákona
  01:12
  Billboardy na dálnici
   Náš štáb se vyjel přesvědčit do terénu a projel si trasu dálnice D1 z Vyškova do Velké Bíteše. Zatímco v září 2017 tam napočítal v obou směrech 120 billboardů a většinu s českými vlajkami, dnes jich kolegové viděli jen 27.
   03:43
   ÚS o zákazu billboardů
    Vyhlášení nálezu Ústavního soudu sledoval Michal Cagala.
    06:28
    Zákaz billboardů
     Prostor teď dáme straně, která likvidaci billboardů podporuje - Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic je teď s námi po telefonu ve vysílání.
     12:15
     Oprava věže kostela
      Věž farního kostela v Ivančicích na Brněnsku v současné době opravují dělníci. Město na její rekonstrukci vyčlenilo milion dvě stě tisíc korun. Chce ji zpřístupnit lidem. Stavební práce, které mají zachovat středověký styl věže, by měly skončit do čtvrt r
      14:12
      Knihovny lákají malé čtenáře
       Mladých čtenářů ubývá. Knihovny proto lákají už ty nejmenší z nich. Pomáhá i projekt S knížkou do života. Zapojené knihovny se v něm snaží seznámit s četbou děti hned od narození. Některé nabízejí registraci zdarma dětem do tří let i těhotným ženám.
       16:49
       Změny ve vedení Lesů ČR
        Nového šéfa bude mít správa Lesů České republiky ve Zlínském kraji. Krizový management, který začal působit ve státní firmě loni na podzim, odvolal současného ředitele Martina Pavlíčka.
        19:00
        Aplikace pro bezdomovce a narkomany
         Lidi žijící v Brně na ulici z mobilního telefonu zjistí, kde je pro ně dostupná pomoc. Ukáže jim to aplikace v chytrém telefonu. Vznikla díky vývojářům, kteří na ní pracovali ve svém volnu, a lidem ze sdružení Podané ruce. K dispozici bude na konci února.
         21:45
         Brněnské Labutí jezero v nové výpravě
          Přesně 100 let dnes uplynulo od prvního uvedení Labutího jezera v Národním divadle Brno. Instituce si výročí připomíná obnovenou premiérou nejslavnějšího baletu na světě. Uvádí ho v novém výtvarném pojetí i s novými sólisty.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám