Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Začala hokejová extraliga

Obsah dílu

Třídění odpadu — Výročí vzniku republiky — Jihomoravané a alkohol — Požár v Loukově — Začala hokejová extraliga — Výrobci chilli omáček — Znojemské vinobraní — Výstava Inez Tuschnerové

Části dílu

00:30
Třídění odpadu
  Až sedm a půl tuny plastů zpracovává denně svozová firma SAKO Brno. Čísla se za poslední roky znásobila. Podle vedení firmy je to i tím, že přibývá žlutých kontejnerů. Rozhodující je ale podle ní taky to, že se spotřeba plastů dlouhodobě nesnižuje.
  07:33
  Výročí vzniku republiky
   Staleté kořeny - tak se jmenuje celorepublikový projekt, v rámci kterého vyškolení lektoři debatují s dětmi ze základních škol o výročí sta let republiky. V následujících měsících se ho zúčastní na 13 tisíc dětí po celém Česku.
   09:48
   Jihomoravané a alkohol
    Dnes opět přinášíme reportáž na téma, které jste vybrali vy diváci. Na facebookových stránkách Události Brno jste mohli do středečního poledne hlasovat, o čem máme natáčet. Tentokrát vás zajímalo, jestli je pravda, že mají obyvatelé jižní Moravy kladnější
    13:32
    Požár v Loukově
     Hasiči dnes poprvé zveřejnili část videozáznamů z pondělního požáru ve skladech pohonných hmot v Loukově na Kroměřížsku.
     15:24
     Začala hokejová extraliga
      Úvodními zápasy odstartoval 26. ročník hokejové extraligy. V našem regionu se soutěž týká zlínských Beranů a mistrovské Komety Brno. Ta odehraje svoje první utkání až zítra v Chomutově. Živě s Josefem Kvasničkou.
      17:41
      Výrobci chilli omáček
       Jejich výrobky sklízejí úspěchy nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Už desáté ocenění získali během čtyř let na trhu výrobci chilli omáček z Blučiny na Brněnsku.
       20:11
       Znojemské vinobraní
        Tisíce lidí míří do Znojma na historické vinobraní. Na celý víkend otevřou tamní vinaři své mázhauzy - tedy nádvoří s výčepy. Městem projde i několik průvodů, včetně krále Jana Lucemburského s dobovou družinou. Živě s Dominikou Řebíkovou.
        22:00
        Výstava Inez Tuschnerové
         Brněnská Edith Piaf. Tak se přezdívalo Inez Tuschnerové, výtvarnici, která proslula především svými textilními pracemi. Umělkyni je teď věnovaná výstava v Pražákově paláci v Brně. Kurátoři sesbírali její dochovaná díla ze všech koutů republiky.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám