Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Nebezpečná svodidla

Nehodami zdeformovaná svodidla. Ředitelství silnic a dálnic je podle zjištění České televize nestíhá opravovat. Na problém upozornila už před rokem v dopise silničářům jihomoravská policie, tehdy se jen na části D1 na jižní Moravě jednalo o 40 nebezpečnýc

Nebezpečné billboardy

Další prvek, který stále ohrožuje řidiče - billboardy. Rok od zavedení zákazu poutačů v ochranném pásmu dálnic a silnic prvních tříd jich v celé České republice zmizelo zatím zhruba tisíc.

Odvoz poslední munice z Květné

Poslední kusy munice zbrojařských firem dnes z Květné na Svitavsku odvezly tři kamiony. Zbraně a výbušniny tam hasiči převezli po výbuchu ve Vrběticích. V muničním skladu v Květné už zůstává jen materiál vojenského technického ústavu. Živě s Erikem Knajfl

Likvidace následků explozí ve Vrběticích

A teď pohled do vrbětického areálu, odkud munice pochází. Pyrotechnici tam stále pokračují v likvidaci následků explozí. Práce v areálu by měly skončit v polovině příštího roku.

Záchranáři u porodů

Dvěma dětem pomohli na svět při nečekaně rychlých porodech záchranáři na Hodonínsku - a to během pouhých dvou hodin. Takový souběh je podle jejich zkušeností neobvyklý. Obě děti i jejich matky jsou v pořádku v kyjovské nemocnici.

Vsetínské lesy

Stromy oslabené suchem snáz podléhají dřevokaznému hmyzu. Například Městské lesy Vsetín teď kvůli tomu kácí i vysazují rekordní množství stromů.

Kvalita vody v přírodních koupalištích

Kvalita vody v přírodních koupalištích na jihu Moravy se mírně zhoršuje. Výjimkou je Brněnská přehrada, kde od začátku srpna na několika místech sinic ubylo. Naopak třeba v Palavě na Blanensku jsou jejich hodnoty vysoké. Živě s Barborou Měchurovou.

Opravy silnice v Hodoníně

Opravy hlavního tahu směrem na hranice se Slovenskem začaly v Hodoníně. Dělníci musí zrekonstruovat zhruba třináct set metrů průtahu městem. Osobní auta projedou jenom jedním pruhem, nákladní auta nad tři a půl tuny musí zvolit objízdnou trasu.

Sportovní seriál Zvedni se!

Nový sportovní seriál s názvem Zvedni se bude ode dneška ke zhlédnutí na facebookovém profilu Události Brno. První díl se věnuje venkovnímu běhu. Ten podle výzkumu společnosti Kantar patří mezi tři nejoblíbenější sporty v tuzemsku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST