25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Festival Re:publika — Finále festivalu Re:publika — Přípravek pro hojení ran — Uzavírka Žabovřeské — Ochrana památek — Referendum o úložišti radioaktivního odpadu — Jak se čistí voda — Rodina Tótů

Části dílu

00:28
Festival Re:publika
  Tří-týdenní festival Re:publika k oslavám sta let od založení Československa na brněnském výstavišti má před sebou finální víkend. Reakce na akci za víc než 120 milionů korun jsou rozporuplné.
  04:02
  Finále festivalu Re:publika
   Živě s kreativním ředitelem festivalu Pavlem Andělem.
   10:28
   Přípravek pro hojení ran
    Nový přípravek pro hojení dlouhodobě otevřených ran vyrobili brněnští vědci z Národního centra tkání a buněk. Je určený především pro starší pacienty s diabetem, léčit může ale i popáleniny a další poranění kůže.
    12:42
    Uzavírka Žabovřeské
     Na dopravní komplikace se o nadcházejícím víkendu musí připravit brněnští řidiči. Zcela uzavřená bude ulice Žabovřeská, konkrétně od sobotní dvanácté hodiny do neděle do dvou odpoledne. Na místě je teď redaktorka Barbora Blažková.
     14:54
     Ochrana památek
      Brněnští památkáří chtějí v centru města zřídit památkovou zónu. Reagují tak na zdlouhavý proces zpětného zápisu na seznam těch budov, které přišly kvůli dávné úřednické chybě o památkovou ochranu. Na jihu Moravy je to už 56 domů.
      17:26
      Referendum o úložišti radioaktivního odpadu
       Obce na Třebíčsku začaly znovu sbírat podpisy pod petici odmítající úložiště radioaktivního odpadu. Reagují tak na dotazníkové šetření Správy úložišť radioaktivních odpadů.
       19:45
       Jak se čistí voda
        Jedenáct vodárenských provozů na Vysočině a jižní Moravě dnes do svých areálů pustilo veřejnost. Lidé se mohli podívat, co všechno je potřeba pro to, aby byla voda opět pitná. Na jižní Moravě průměrně jedna osoba spotřebuje 93 litrů vody denně.
        21:51
        Rodina Tótů
         Rodina Tótů. V Maďarsku kultovní hra, ve které slavný dramatik István Örkény s pomocí černého humoru varoval před ztrátou svobodné vůle.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám