Festival Re: publika finišuje, Víkendové uzavření Žabovřeské, Ochrana památek v Brně

Obsah dílu

Festival Re:publika

Tří-týdenní festival Re:publika k oslavám sta let od založení Československa na brněnském výstavišti má před sebou finální víkend. Reakce na akci za víc než 120 milionů korun jsou rozporuplné.

Finále festivalu Re:publika

Živě s kreativním ředitelem festivalu Pavlem Andělem.

Přípravek pro hojení ran

Nový přípravek pro hojení dlouhodobě otevřených ran vyrobili brněnští vědci z Národního centra tkání a buněk. Je určený především pro starší pacienty s diabetem, léčit může ale i popáleniny a další poranění kůže.

Uzavírka Žabovřeské

Na dopravní komplikace se o nadcházejícím víkendu musí připravit brněnští řidiči. Zcela uzavřená bude ulice Žabovřeská, konkrétně od sobotní dvanácté hodiny do neděle do dvou odpoledne. Na místě je teď redaktorka Barbora Blažková.

Ochrana památek

Brněnští památkáří chtějí v centru města zřídit památkovou zónu. Reagují tak na zdlouhavý proces zpětného zápisu na seznam těch budov, které přišly kvůli dávné úřednické chybě o památkovou ochranu. Na jihu Moravy je to už 56 domů.

Referendum o úložišti radioaktivního odpadu

Obce na Třebíčsku začaly znovu sbírat podpisy pod petici odmítající úložiště radioaktivního odpadu. Reagují tak na dotazníkové šetření Správy úložišť radioaktivních odpadů.

Jak se čistí voda

Jedenáct vodárenských provozů na Vysočině a jižní Moravě dnes do svých areálů pustilo veřejnost. Lidé se mohli podívat, co všechno je potřeba pro to, aby byla voda opět pitná. Na jižní Moravě průměrně jedna osoba spotřebuje 93 litrů vody denně.

Rodina Tótů

Rodina Tótů. V Maďarsku kultovní hra, ve které slavný dramatik István Örkény s pomocí černého humoru varoval před ztrátou svobodné vůle.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST