25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Komunikace města Brna

Obsah dílu

Opravy nádraží — Oprava nádraží v Uherském Brodě — Nové Dominikánské náměstí — Obnova kauzy Metanol — Komunikace města Brna — Regulace hazardu — Přenos z hnízda čápů — Zázemí Vily Löw-Beer

Části dílu

00:35
Opravy nádraží
  Příjemnější prostředí pro cestující a hezčí vzhled staveb - Správa železniční dopravní cesty investuje do nádražních budov. Na opravy těch jihomoravských dá letos kolem 115-ti milionů korun.
  04:07
  Oprava nádraží v Uherském Brodě
   Jedno z nejhezčích nádraží má Uherský Brod - opravou prošlo před dvěma lety. Rozsáhlá rekonstrukce spojená s výstavbou moderního dopravního terminálu stála město a České dráhy skoro 150 milionů korun.
   08:54
   Nové Dominikánské náměstí
    Odstartovaly dlouho očekávané opravy Dominikánského náměstí v Brně, které dosud sloužilo jako parkoviště. Auta se tam po rekonstrukci už nevrátí - radnice chce, aby na místě vznikl důstojný veřejný prostor.
    11:25
    Obnova kauzy Metanol
     Tečku za kauzou metanol dnes udělal soud ve Zlíně, když odmítl znovu-otevřít případ Jiřího Vaculy, hlavního distributora otráveného alkoholu. Byl to poslední otazník největšího kriminálního případu v historii Česka.
     13:29
     Komunikace města Brna
      Brno, co není – název nové šifrovací hry, kterou magistrát spustí v sobotu. Jejím cílem je informovat obyvatele o strategických projektech města. Uvolněnější formou navazuje na web Kopeme za Brno, kde lidé najdou informace o aktuálních uzavírkách.
      16:36
      Regulace hazardu
       Jen od začátku roku zabavili při kontrolách jihomoravští celníci 67 výherních automatů. Přestože počet heren a kasin díky zákonu o regulaci hazardu klesá a mnohým z nich tak s novým rokem vypršela licence, provozovatelé se často snaží obcházet zákon. Víc
       19:53
       Přenos z hnízda čápů
        Dění v hnízdě v přímém přenosu - letos poprvé budou moct lidé pozorovat čápy z Tasova na Žďársku online - díky webkameře. Na komín bývalého lihovaru se ptáci vracejí pravidelně. První den vysílání ale provázely technické problémy.
        21:41
        Zázemí Vily Löw-Beer
         Dosud nepřístupné technické zázemí nově uvidí návštěvníci brněnské Löw-Beerovy vily. Budova, sousedící se slavnou vilou Tugendhat, disponuje třeba unikátním systémem teplovzdušného vytápění.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám