Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Opravy nádraží

Příjemnější prostředí pro cestující a hezčí vzhled staveb - Správa železniční dopravní cesty investuje do nádražních budov. Na opravy těch jihomoravských dá letos kolem 115-ti milionů korun.

Oprava nádraží v Uherském Brodě

Jedno z nejhezčích nádraží má Uherský Brod - opravou prošlo před dvěma lety. Rozsáhlá rekonstrukce spojená s výstavbou moderního dopravního terminálu stála město a České dráhy skoro 150 milionů korun.

Nové Dominikánské náměstí

Odstartovaly dlouho očekávané opravy Dominikánského náměstí v Brně, které dosud sloužilo jako parkoviště. Auta se tam po rekonstrukci už nevrátí - radnice chce, aby na místě vznikl důstojný veřejný prostor.

Obnova kauzy Metanol

Tečku za kauzou metanol dnes udělal soud ve Zlíně, když odmítl znovu-otevřít případ Jiřího Vaculy, hlavního distributora otráveného alkoholu. Byl to poslední otazník největšího kriminálního případu v historii Česka.

Komunikace města Brna

Brno, co není – název nové šifrovací hry, kterou magistrát spustí v sobotu. Jejím cílem je informovat obyvatele o strategických projektech města. Uvolněnější formou navazuje na web Kopeme za Brno, kde lidé najdou informace o aktuálních uzavírkách.

Regulace hazardu

Jen od začátku roku zabavili při kontrolách jihomoravští celníci 67 výherních automatů. Přestože počet heren a kasin díky zákonu o regulaci hazardu klesá a mnohým z nich tak s novým rokem vypršela licence, provozovatelé se často snaží obcházet zákon. Víc

Přenos z hnízda čápů

Dění v hnízdě v přímém přenosu - letos poprvé budou moct lidé pozorovat čápy z Tasova na Žďársku online - díky webkameře. Na komín bývalého lihovaru se ptáci vracejí pravidelně. První den vysílání ale provázely technické problémy.

Zázemí Vily Löw-Beer

Dosud nepřístupné technické zázemí nově uvidí návštěvníci brněnské Löw-Beerovy vily. Budova, sousedící se slavnou vilou Tugendhat, disponuje třeba unikátním systémem teplovzdušného vytápění.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST