Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Týden od kalamity

Následky dopravní kalamity, která Česko zasáhla přesně před týdnem, stále zaměstnávají policii. Vyšetřování zdržuje zapojení cizinců do nehod, chybějící důkazy nebo nedoručené lékařské zprávy.

Týden od kalamity

Většina řidičů se během kalamity spoléhala na GPS navigace nebo mobilní aplikace. Ty ale mnohdy reagovaly se zpožděním. Kvůli kolabující veřejné dopravě se lidi obraceli i na aplikace vyhledávající polohu jednotlivých spojů.

Parkování v Brně

Už tři týdny platí řidiči v centru Brna dvojnásobek za parkování - a zadarmo není ani stání přes noc. Opatření, které mělo zaplnit parkovací domy, podle našeho dnešního zjištění některým rezidentům zatím citelně neulevilo.

Případ ezoterika u soudu

Případ série znásilnění, ze kterých jsou obžalovaní Jaroslav Dobeš alias Guru Jára a jeho pomocnice Barbora Plášková, znovu projednává soud. Podle obžaloby dvojice prováděla tzv. odháčkování. Tak nazývala pohlavní styk, kterým oběti údajně očistila od sex

Odolnost bakterií

Olomoučtí vědci přišli na to, jak bakterie získávají odolnost proti nanostříbru. To působí proti infekci a používá se ve spoustě zdravotnického zboží - mimo jiné v anti-bakteriálních mastech nebo obvazech.

Budoucnost brněnských veletrhů

Otevření části brněnských veletrhů pro veřejnost, stavba výškové budovy nebo lanovka ke kampusu. To jsou jen některé náměty z mezinárodní soutěže o budoucnosti rozvoje areálu výstaviště a jeho okolí. Živě s Ondřejem Puczokem.

Z kruhu ven

Předejít recidivě a zvýšit uplatnění na trhu práce chce nový projekt občanského sdružení Ratolest Brno s názvem Z kruhu ven. Určený je pro mladé, kteří překročili zákon nebo k tomu směřují. Zapojilo se jich už dvanáct.

Komedie Darmojed

Studenti Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně zinscenovali první českou verzi hry římského dramatika Titta Makcia Plauta. Více než 2000 let stará komedie Kurkulio byla posledním jeho dílem, které zůstalo nepřeložené.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2018
 P ST