25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Speciální práh proti rychlosti — Rychlost ve Vsetíně — Noví roboti VUT — Soud o požáru továrny — Přírodní pramen do domácností — Výzkum o poloze nádraží — Trénink mozku — Divadlo ve škole

Části dílu

02:59
Speciální práh proti rychlosti
  Za rychlou jízdu se před řidičem propadne kus vozovky. Takové opatření chystají v jihomoravských Branišovicích.
  04:10
  Rychlost ve Vsetíně
   Pro měření rychlosti projíždějících aut se koncem loňského roku rozhodla taky vsetínská radnice. První radar hlídá řidiče na jednom z hlavních tahů – silnici I/57.
   08:19
   Noví roboti VUT
    Dostanou se na místa, která jsou pro člověka nebezpečná a můžou zachránit lidský život. Roboti vyvíjení týmem na brněnském VUT nově pomáhají hasičům v Mladé Boleslavi a několik let i české armádě.
    10:52
    Soud o požáru továrny
     Požár továrny na mucholapky v Židlochovicích na brněnsku začal rozplétat soud. Obžalovaný je bývalý zaměstnanec - požár podle státního zástupce způsobil manipulací s horkovzdušnou pistolí.
     13:27
     Přírodní pramen do domácností
      Přírodní pramen, který několik let vyvěrá v Rašovicích na Vyškovsku, letos začne sloužit místním. Obec jím chce nahradit současné dodávky vody a tak ušetřit.
      15:57
      Výzkum o poloze nádraží
       U řeky nebo pod Petrovem - otázka, na kterou se v těchto dnech Brňanů ptají výzkumníci agentury FOCUS. Michal Cagala teď přidá podrobnosti.
       18:50
       Trénink mozku
        Trénovat soustředění, pozornost nebo cvičit schopnost reakce můžou teď lidé na Vysočině v Třebíči. Zařízení pracuje s moderními přistroji na principu snímání mozkové aktivity a pomáhá tak například seniorům nebo i dětem s poruchami učení.
        21:11
        Divadlo ve škole
         Úča musí pryč! Hra o škole hraná ve škole, nejnovější inscenace Slováckého divadla.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám