Události v regionech (Brno)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Péče o seniory — Alternativní bydlení pro seniory — Osud skokanských můstků — Opravy hradu Malenovice — AFrický mor prasat — Nehoda v Brankovicích — Oprava autobusového nádraží v Brně — Kontroly burčáku — Výstava historie elektroniky

Části dílu

00:29
Péče o seniory
  V domovech pro seniory na jižní Moravě stále akutně chybějí volná místa. Na některá lůžka čekají žadatelé i víc než rok - aktuálně je na seznamu skoro 2500 čekatelů. Kraj proto plánuje stavbu čtyř nových zařízení.
  04:20
  Alternativní bydlení pro seniory
   Vedle rozšiřování kapacit v klasických domovech pro seniory je trendem posledních tří let výstavba alternativního bydlení – tzv. komunitních domů a senior parků.
   08:47
   Osud skokanských můstků
    Moravskoslezský kraj vstoupil do jednání o pozemcích pod skokanskými můstky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Část jich totiž patří státu, který je nepotřebuje a chce je prodat. Živě s Pavlou Daňkovou.
    10:50
    Opravy hradu Malenovice
     Starobylý hrad ve zlínské části Malenovice se dočkal zásadních oprav za desítky milionů korun. Jejich hlavním cílem je zpevnění zdí památky.
     13:10
     AFrický mor prasat
      Do střílení divočáků na Zlínsku se v noci na dnešek poprvé zapojili i policejní odstřelovači. Divoká prasata lovili na území 18-ti honiteb. Ve dvou případech byli úspěšní. Dnes budou pokračovat na dalších vytipovaných místech.
      15:15
      Nehoda v Brankovicích
       U kuriozní nehody dnes od jedenácti hodin zasahují jihomoravští hasiči v Brankovicích na Vyškovsku. Kamion tam sjel ze silnice a narazil do osobního auta a následně i do rodinného domu. Živě s vedoucím operačního střediska hasičů Davidem Jiroušem.
       17:36
       Oprava autobusového nádraží v Brně
        Autobusy v Blansku jezdí od tohoto týdne odjinud. Začala tam oprava autobusového nádraží. Největší přesun se týká linek městské hromadné dopravy, omezení se ale dotklo i regionálních spojů.
        19:33
        Kontroly burčáku
         Burčák nebo částečně zkvašený hroznový mošt. Nápoj, který je u nás k dostání čtyři měsíce - od 1. srpna do konce listopadu. A čtyři měsíce v roce se na něj zaměřuje taky Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Živě s Pavlem Kopřivou, mluvčím SZPI.
         21:48
         Výstava historie elektroniky
          Do počítačového pravěku se můžou vydat návštěvníci výstavy v Regionálním muzeu ve Žďáru nad Sázavou, která mapuje historii elektroniky. Víc než dva roky ji připravovali učitelé a studenti místní průmyslové školy.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Přehled dílů

          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Spor v koalici — Zavřená cyklostezka z Bílovic — Hygienici kontrolují kvalitu vody — Koupaliště zahajují sezonu — Uprchlíci v bývalém klášteře — Únanov prohledávají pyrotechnici — Do práce na kole — Šachový koutek v knihovně

          Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Problémy se suchem — Pěstování exotických rostlin — Nové okruhy ve vile Tugendhat — Sloup uprostřed cesty — Pokračování kauzy Bečva — Nález munice na Znojemsku — Jaguáři ve zlínské zoo — Trestní řízení kvůli válce — První zmínka o Moravanech — Vzpomínka na Milana Kozelku

          Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Domovy pro seniory — Den proti rakovině — Ukrajinské centrum pro uprchlíky — Záchrana mláďat — Vyšetřování kauzy Bečva — Soud s policistou — Otevření hotelu Avion — Spuštění historické lodě — Popelka v Mahenově divadle

          Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Bydlení uprchlíků — Naplněnost potravinových bank — Kauza Bečva — Oprava Mendlova náměstí — Produkce medu — Oprava náměstí ve Znojmě — Letní teploty — Obnova turistických tras — Drama Teror

          Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
          Stopáž25 minut

          Události v regionech

          Nemocnice v běžném provozu — Prodělání covidu-19 může zvyšovat riziko infarktu — Burza práce — Den Evropy — Znojemské historické vinobraní — Stavba nových silnic a dálnic — Omezení na silnicích — Nejdelší visutý most na světě — Nové přírodní památky

          Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám