Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Změny v městských bytech — Nové byty pro Kroměříž — Mladí navrhují změny — Kritika festivalu Meeting Brno — Znečištěné silnice — Nejlépe opravená památka — Zkoumání změn klimatu — Brněnský sochař míří do Florencie

Části dílu

00:33
Změny v městských bytech
  Až o desítky korun víc zaplatí noví nájemníci městských bytů za metr čtvereční v některých částech Brna. Od prvního října platí nová pravidla, která zvedla minimální cenu nájemného.
  04:54
  Nové byty pro Kroměříž
   Postavit desítky nových bytů plánuje Kroměříž. Radnice kvůli tomu koupila dům po armádě, jinde zase zbourá vybydlené dělnické domky.
   08:27
   Mladí navrhují změny
    Náměstí bez aut, oprava autobusového nádraží a koupaliště, nový krytý bazén nebo zimní stadion. Návrhy na vylepšení Kyjova, které vzešly z dnešního setkání žáků a studentů s vedením města.
    11:02
    Kritika festivalu Meeting Brno
     Kauza makety Německého domu na Moravském náměstí v Brně pokračuje. Kontrolní výbor brněnského zastupitelstva dnes předložil zprávu, ve které kritizuje organizátory festivalu Meeting Brno za okolnosti, při kterých se obří kovová konstrukce stavěla.
     14:38
     Znečištěné silnice
      Nebezpečí smyku kvůli znečištěným silnicím. Řidiči by si teď měli dávat na cestách větší pozor – kvůli svozu cukrové řepy.
      16:04
      Nejlépe opravená památka
       Nejlepší počiny v oblasti památkové péče za minulý rok dnes ocenil Národní památkový ústav. Výsledky čtvrtého ročníku soutěže Patrimonium pro futuro - neboli Dědictví pro budoucnost - vyhlásilo vedení ústavu na zámku v Bučovicích. Byla u toho i redaktorka
       19:21
       Zkoumání změn klimatu
        Mimořádné místo s mimořádným posláním - Bílý Kříž v Beskydech. Právě tam vědci už 20 let zkoumají globální změny klimatu a jejich vliv na přírodu.
        21:26
        Brněnský sochař míří do Florencie
         Brněnský sochař Jiří Netík se chystá do Florencie. Odborná komise ho jako jediného Čecha vybrala k účasti na tamním mezinárodním bienále současného umění.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám