Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Rozvoj onkologické péče — Nábor nováčků do armády — Nemocnice půjčuje lůžka — Výročí tragédie v Uherském Brodě — Nové podmínky privatizace bytů — Starosta postavil kapli — Petrolejové lampy v Mahenově divadle

Části dílu

01:09
Rozvoj onkologické péče
  Největší centrum fotonové terapie v zemi dnes otevřel Masarykův onkologický ústav v Brně. Do jeho vybavení přibyly dva lineární urychlovače.
  09:19
  Nábor nováčků do armády
   Armáda nabírá nováčky. Letos plánuje přijmout dva tisíce mladých mužů a žen. Zájem o práci v ozbrojených složkách je obrovský, náborová střediska mají plno.
   11:10
   Nemocnice půjčuje lůžka
    Speciální lůžka začala půjčovat pacientům v domácí péči nemocnice v Uherském Hradišti. Tuto službu většinou v kraji poskytují charity a církevní organizace.
    13:44
    Výročí tragédie v Uherském Brodě
     Přesně rok zítra uplyne od tragické střelby v Uherském Brodě. Duševně nemocný muž tam v restauraci Družba zabil osm lidí a pak i sebe. Událost změnila život nejen lidem ve městě, ale dopadne na obyvatele celé země.
     16:49
     Nové podmínky privatizace bytů
      Brno opět zpřísnilo podmínky privatizace městských bytů. V budoucnu prodá jen ty, které si na sebe nedokážou vydělat. Často zanedbaných domů se chce magistrát zbavovat jen výjimečně
      19:17
      Starosta postavil kapli
       Dobroutov na Jihlavsku bude mít novou dominantu - v kopci nad vsí vyrostla kaple. Místní ji staví svépomocí - a prakticky všechny zednické práce udělal vlastníma rukama starosta obce.
       21:38
       Petrolejové lampy v Mahenově divadle
        Největším lidským hrdinstvím je umět přijmout svůj osud - sdělení nové divadelní adaptace Havlíčkova románu Petrolejové lampy. Na svůj repertoár ji právě zařadila Mahenova činohra v Brně.
        Přehrát celé video
        Stopáž25 minut
        Další díl
        Události v regionech

        Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

        Napište nám