Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji

Obsah dílu

Města nestíhají uklízet sníh

Silný mráz a vytrvalé sněžení v posledních dnech zhoršili stav chodníků. Na mnoha místech v kraji i dnes ráno zasněžené cesty komplikovaly lidem cestu do práce. Radnice je často nestíhají uklízet.

Živě s Petrem Novákem

Pokud se někdo na neuklizené kluzké cestě zraní, má právo žádat po majiteli chodníku - tedy většinou obci - odškodné. Jaká jsou pro to pravidla živě s právníkem Petrem Novákem.

Silničáři mají napilno

První dva dny v ostrém zimním provozu mají za sebou taky silničáři. Na Vysočině jejich vozy během čtyři-a-dvaceti hodin na cesty vysypaly sůl a písek zhruba za tři miliony korun.

Na Vysočině chybí paliativní péče

V kraji Vysočina chybí hospic. Nevyléčitelně nemocným lidem tak péči poskytuje jen jihlavská nemocnice. Ta má ale jpouze několik takzvaně paliativních lůžek. Stavbu kamenného hospicu tak prosazují i občanská sdružení

Zpožděná rekonstrukce historické zastávky

Rekonstrukce funkcionalistické zastávky na Obilním trhu v Brně má zpoždění. Opravy za půldruhého milionu korun měly být přitom původně dokončeny už prosinci.

Autobusy na CNG šetří peníze

Dva a půl milionu korun měsíčně uspořil brněnský dopravní podnik po zavedení autobusů na stlačený zemní plyn. Ulicemi jich teď jezdí rovná stovka.

Spor o fresku Smrt Panny Marie

Další soudní spor o církevní restituce - farnost v Hustopečích požaduje po brněnské Moravské galerii navrácení vzácné fresky - Smrt Panny Marie - z tamního zbořeného gotického kostela.

Rekonstrukce autobusového nádraží ve Vyškově

Rezavé cedule s jízdními řády, zastaralá nástupiště. Autobusové nádraží ve Vyškově chce jeho provozovatel - dopravní firma Krodos - letos opravit. Zatím prošla rekonstrukcí jen nádražní budova.

Opravy ulic Minská a Horova pokračují

V Brně pokračují opravy důležitých ulic - Minské a Horovy. Dělníci se dnes na stavbu vrátili po vánoční pauze. Roční rekonstrukce je skoro v polovině, hotovo má být v létě.

Slovácký kroj v Oceánii

Moravský kroj se ocitl až v Oceánii. Konkrétně v indonéské části ostrova Papua. Tradiční oděv šitý v Blatničce na Hodonínsku tam přivezl český cestovatel a předal ho tamnímu kmenu Dani.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2016
 P ST