Nahrávám video
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Opravy ulic Minská a Horova pokračují

Obsah dílu

Města nestíhají uklízet sníh — Živě s Petrem Novákem — Silničáři mají napilno — Na Vysočině chybí paliativní péče — Zpožděná rekonstrukce historické zastávky — Autobusy na CNG šetří peníze — Spor o fresku Smrt Panny Marie — Rekonstrukce autobusového nádraží ve Vyškově — Opravy ulic Minská a Horova pokračují — Slovácký kroj v Oceánii

Části dílu

01:11
Města nestíhají uklízet sníh
  Silný mráz a vytrvalé sněžení v posledních dnech zhoršili stav chodníků. Na mnoha místech v kraji i dnes ráno zasněžené cesty komplikovaly lidem cestu do práce. Radnice je často nestíhají uklízet.
  03:39
  Živě s Petrem Novákem
   Pokud se někdo na neuklizené kluzké cestě zraní, má právo žádat po majiteli chodníku - tedy většinou obci - odškodné. Jaká jsou pro to pravidla živě s právníkem Petrem Novákem.
   06:45
   Silničáři mají napilno
    První dva dny v ostrém zimním provozu mají za sebou taky silničáři. Na Vysočině jejich vozy během čtyři-a-dvaceti hodin na cesty vysypaly sůl a písek zhruba za tři miliony korun.
    09:14
    Na Vysočině chybí paliativní péče
     V kraji Vysočina chybí hospic. Nevyléčitelně nemocným lidem tak péči poskytuje jen jihlavská nemocnice. Ta má ale jpouze několik takzvaně paliativních lůžek. Stavbu kamenného hospicu tak prosazují i občanská sdružení
     10:46
     Zpožděná rekonstrukce historické zastávky
      Rekonstrukce funkcionalistické zastávky na Obilním trhu v Brně má zpoždění. Opravy za půldruhého milionu korun měly být přitom původně dokončeny už prosinci.
      12:09
      Autobusy na CNG šetří peníze
       Dva a půl milionu korun měsíčně uspořil brněnský dopravní podnik po zavedení autobusů na stlačený zemní plyn. Ulicemi jich teď jezdí rovná stovka.
       14:36
       Spor o fresku Smrt Panny Marie
        Další soudní spor o církevní restituce - farnost v Hustopečích požaduje po brněnské Moravské galerii navrácení vzácné fresky - Smrt Panny Marie - z tamního zbořeného gotického kostela.
        16:46
        Rekonstrukce autobusového nádraží ve Vyškově
         Rezavé cedule s jízdními řády, zastaralá nástupiště. Autobusové nádraží ve Vyškově chce jeho provozovatel - dopravní firma Krodos - letos opravit. Zatím prošla rekonstrukcí jen nádražní budova.
         19:33
         Opravy ulic Minská a Horova pokračují
          V Brně pokračují opravy důležitých ulic - Minské a Horovy. Dělníci se dnes na stavbu vrátili po vánoční pauze. Roční rekonstrukce je skoro v polovině, hotovo má být v létě.
          21:22
          Slovácký kroj v Oceánii
           Moravský kroj se ocitl až v Oceánii. Konkrétně v indonéské části ostrova Papua. Tradiční oděv šitý v Blatničce na Hodonínsku tam přivezl český cestovatel a předal ho tamnímu kmenu Dani.
           Přehrát celé video
           Stopáž25 minut
           Další díl
           Události v regionech

           Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

           Napište nám