25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Jednání o budoucnosti výstaviště — Primátor o jednání — Ekonomická budoucnost výstaviště — Od pavilonu A až po Z — Útok na brněnskou mešitu — Poplatek za přespání v Dětské nemocnici — Školní pomůcky shání charita — Tragické dopravní nehody na Zlínsku — Následky vydatných dešťů — Nedostatek vody ve Zlíně — Dům přírody v Moravském krasu

Části dílu

01:14
Jednání o budoucnosti výstaviště
  Brněnský primátor dnes poprvé jednal o klíčové investici - nákupu většinového podílu brněnského Výstaviště. Ke stávající třetině akcií chce přidat ještě 2/3 podíl německé firmy Musse Dusseldorf.
  04:04
  Primátor o jednání
   Aktuální informace z dnešního jednání v Německu přidal ve vysílání primátor města Brna Petr Vokřál.
   07:09
   Ekonomická budoucnost výstaviště
    Investice do největšího výstavního areálu ve střední Evropě by se Brnu mohla vyplatit i z ekonomického hlediska. Firmě se totiž v posledních letech daří držet účetnictví v černých číslech.
    09:20
    Od pavilonu A až po Z
     Vraťme se teď na začátek - první výstava se na veletrhu konala v roce 1928 a právě kvůli ní vznikl taky první pavilon. Ten nejstarší i nejmodernější jsme dnes prošli přímo s architektkou Lenkou Štěpánkovou, která má na starosti urbanistický rozvoj areálu.
     12:08
     Útok na brněnskou mešitu
      Mešitu v Brně někdo poničil - železnou tyčí rozbil dvě okna. Včera odpoledne si toho všimli zástupci muslimské obce. Případ teď vyšetřuje policie.
      13:04
      Poplatek za přespání v Dětské nemocnici
       Ministerstvo zdravotnictví podle Českého rozhlasu prověřuje Dětskou nemocnici v Brně. Kvůli poplatku za přespání příbuzných u lůžka - v rozkládacím křesle.
       13:52
       Školní pomůcky shání charita
        Aktovky, přezůvky, pomůcky na psaní a malování - věci, které teď před začátkem školního roku shromažďuje brněnská charita. Rozdává je sociálně slabým rodinám, které si nemůžou dovolit tisícové částky za potřeby do školy utratit.
        16:29
        Tragické dopravní nehody na Zlínsku
         Denně nejmíň jedna oběť. Na Zlínsku roste počet tragických dopravních nehod. Sedmileté dítě a dvacetiletý řidič zahynuli včera večer po srážce dvou aut u vesnice Branky. V celém kraji pak za posledních šest dní zemřelo už sedm lidí.
         18:07
         Následky vydatných dešťů
          Vydatné deště, které skrápěly vyprahlou jižní Moravu, nezpůsobily vážnější problémy. Žádná z tamních řek nakonec nedosáhla ani prvního stupně povodňové aktivity. Teď už na většině míst jen poprchává.
          19:49
          Nedostatek vody ve Zlíně
           I přes vydatné deště zůstávají místa, která stále trápí nedostatek vody. Někde dokonce nadále platí zákaz jejího odběru. Ze Zlína se s aktuálními informacemi přihlásil Josef Kvasnička.
           21:45
           Dům přírody v Moravském krasu
            Do hlubin jeskyní nebo do lesů Moravského krasu zavedou návštěvníky výstavy v Domě přírody - ten stojí přímo v srdci jedné z nejnavštěvovanějších přírodních památek na jižní Moravě. Nová atrakce otevře zítra a slibuje celoroční provoz.
            Přehrát celé video
            Stopáž25 minut
            Další díl
            Události v regionech

            Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

            Napište nám