25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Část: Kontroly ČOI na Hatích

Obsah dílu

Žabovřesky bojují proti černým skládkám — Kontroly ČOI na Hatích — Zedníci zachraňují Helfštýn — Model vysočinských vláčků je hotový — Brněnský městský okruh — Olomouc dvojnásobně zvýší daň z nemovitostí — Nové cyklobusy v Brně — Botanici znovuobjevili vzácný druh šalvěje — Miroslav Tichý v Moravské galerii

Části dílu

01:10
Žabovřesky bojují proti černým skládkám
  Žabovřeské louky - jedna z nejhorších černých skládek v Brně - by měla být už v létě lépe zabezpečená. Po desítkách let, kdy se tam nelegální shromaždiště objevují, nechá radnice areál hlídat. Se samotným odklizením nepořádku ji má pomoct město
  06:08
  Kontroly ČOI na Hatích
   Zhruba tři stovky padělků dnes Česká obchodní inspekce odhalila na tržnici v Hatích. Zaměřila se hlavně na prodejce dětských hraček.
   09:01
   Zedníci zachraňují Helfštýn
    Středověký Helfštýn na Přerovsku je podle měření statiků v havarijním stavu. Olomoucké hejtmanství proto nyní mimořádně uvolnilo peníze a zedníci tu zahájili rekonstrukci hradeb.
    11:16
    Model vysočinských vláčků je hotový
     Modeláři ze Žďáru nad Sázavou po necelých pěti letech prakticky dokončili kolejiště inspirované Vysočinou. Na ploše více než padesáti metrů čtverečních jsou nejen nejvýznamnější stavby Žďárska, ale i tři reálná nádraží.
     13:23
     Brněnský městský okruh
      Brněnská radnice se připravuje na stavbu velkého městského okruhu v Židenicích - už vykupuje pozemky. Ředitelství silnic a dálnic chce se stavbou začít za tři roky. V místě stojí každý den v kolonách tisíce aut.
      15:30
      Olomouc dvojnásobně zvýší daň z nemovitostí
       Vedení města chce zvýšit daň z nemovitosti kvůli nedostatku financí, které do městské kasy posílá stát. Opozice takový krok odmítá, koalice se ale brání – získaných 160 milionů chce investovat.
       17:26
       Nové cyklobusy v Brně
        Revoluční novinku chystá pro brněnské cyklisty dopravní podnik. Celkem pět autobusů linky 55 nechal osadit speciálními nosiči kol. Každý z nich stál přes 30 tisíc korun a do ostrého provozu vyjedou 13. června.
        19:48
        Botanici znovuobjevili vzácný druh šalvěje
         Vzácný objev se podařil botanikům na Znojemsku. V Novém Šaldorfu našli Šalvěj rakouskou. Ta je přitom už deset let počítána mezi druhy, které v Česku vyhynuly.
         21:26
         Miroslav Tichý v Moravské galerii
          Moravská galerie vystavuje fotografie a obrazy svérázného kyjovského umělce Miroslava Tichého. Muž, kterému se říkalo Tarzan nebo Šmírák, pořizoval fotky vlastnoručně sestaveným přístrojem. Hlavním tématem pro něj byly ženy.
          Přehrát celé video
          Stopáž25 minut
          Další díl
          Události v regionech

          Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

          Napište nám