25 minut
Události v regionech (Brno)

Události v regionech

Obsah dílu

Problémy se skládkami — Slavičínská skládka znečišťuje okolí — Demonstrace na 1. Máje v Brně — Nové patenty v regionu — Spor o zateplení historické budovy — Nevyužívané železnice se mění na cyklostezky — Esoterika v podzemí — 30 let Hrabalova Rozvzpomínání na Provázku

Části dílu

01:21
Problémy se skládkami
  Tisíce lahviček od nebezpečného zdravotnického odpadu leží už rok na skládce v Němčicích nad Hanou. Do areálu přivezla náklad 14ti tun spalovna z Pustiměře u Vyškova. S firmou už zahájila Česká inspekce životního prostředí správní řízení.
  03:49
  Slavičínská skládka znečišťuje okolí
   Ani milionové pokuty od České inspekce životního prostředí nevyřešily problémy se skládkou ve Slavičíně na Zlínsku. Přibývá na ní odpadu nezakrytého hlínou, dál z ní do přírody vytéká znečištěná voda.
   06:21
   Demonstrace na 1. Máje v Brně
    Zhruba dva a půl tisíce obyvatel Brna chce zítra blokovat pochod pravicových radikálů městem. Ti se zítra mají sejít na náměstí Svobody a pak vyrazit na trasu kolem centra Brna. Policie chystá řadu opatření.
    09:30
    Nové patenty v regionu
     Nejvíc patentů v Česku za poslední roky. A vědci z Jihomoravského kraje jsou obzvlášť aktivní. Jen loni přihlásili 120 nových vynálezů.
     12:48
     Spor o zateplení historické budovy
      Necitlivé zateplování mateřské školy a sousedního barokního domu v Hodonicích na Znojemsku pokračuje. Tamní zastupitelé nevyhověli části místních a neodsouhlasili jejich žádosti o zastavení prací.
      15:55
      Nevyužívané železnice se mění na cyklostezky
       Mezi Uhřicemi a Ždánicemi na Hodonínsku dokončují dělníci první úsek nové cyklostezky. Ta vzniká v místech bývalé železniční tratě, kterou České dráhy přestaly využívat před deseti lety. Podobných proměn na jižní Moravě a Vysočině přibývá.
       20:22
       Esoterika v podzemí
        S mystikou a lidskou fantazií pracuje vůbec první esoterická expozice na Moravě. Ukrývá se v podzemí zámku v Uherském Ostrohu a dnes ji průvodci poprvé ukázali návštěvníkům. Inspiraci jí poskytl přední český malíř a psycholog Zdeněk Hajný.
        22:02
        30 let Hrabalova Rozvzpomínání na Provázku
         Přesně třicet let už má brněnské Divadlo Husa Na provázku na repertoáru inscenaci Rozvzpomínání – představení, které vzniklo podle románu Bohumila Hrabala. Zítra oslaví dvou stou reprízu.
         Přehrát celé video
         Stopáž25 minut
         Další díl
         Události v regionech

         Přehled dílů

          
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Nápor kamionů ve Strážnici — Náraz vozidla do domu — Ústavní soud o střídavé péči — Investice do transplantačního centra — Dražba hradu v Dolních Kounicích — Financování středisek volného času — Změny v třídění odpadu v Přerově — Festival Znojmo žije divadlem — Zkoumání dávných zemětřesení — Začátek sezony v Domu umění

         16. 8. 2022 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Registrace ke 4. dávce očkování — Mobilní očkovací týmy — Oprava silnice I/57 — Havárie vody na Hodonínsku — Vodácká sezona na Dyji — Mimořádný příspěvek na dítě — První popelářský vůz na elektřinu — Případ údajných členů tkz. luhanské brigády — Historie osídlení Starého Brna — Lidové písně na Maratonu hudby

         15. 8. 2022 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         20 let od povodní — Stavba kruhového objezdu — Pětitisícový příspěvek na dítě — Náraz auta do domu — Návrat hasičů — Budoucnost hodonínského S-centra — Invazivní rostlina na Kamenném vrchu — Festival Maraton hudby Brno — Festival Den Brna

         12. 8. 2022 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         Komunální volby — Výzva k odchodu Andreje Babiše — Rizikový fotbalový zápas — Adaptace na klima — Participativní rozpočet — Začíná festival Maraton hudby — Malérečky obnovují ornament

         11. 8. 2022 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         10. 8. 2022 na ČT1
         Stopáž25 minut

         Události v regionech

         9. 8. 2022 na ČT1

         Události v regionech (Brno) na sociálních sítích

         Napište nám